Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S24 Plus sürpriz biçimde Walmart'ta göründü

Galaxy S24 Plus sürpriz biçimde Walmart’ta göründü

Samsung’un 2024’teki birinci ‘Galaxy Unpacked’ etkinliğinden yalnızca birkaç hafta evvel, Galaxy S24 Plus’ın kazara Walmart’ın online satış platformunda listelenmesi şirketi hayli rahatsız etmiş olmalı. Bu yanlış listeleme, amiral gemisi modeli hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkardı. Bizim dikkatimizi çeken ise Samsung’un bu model için getirmeyi planladığı özelliklerin fazlalığı oldu.

Galaxy S24 Plus’a ilişkin basın görselleri, tasarım açısından çok etkileyici olmasa da, yükseltilmiş özellikleri ve uzun özellik listesiyle bu eksikliği telafi ediyor üzere görünüyor. Walmart’ta görülen Onyx Siyahı renkli Galaxy S24 Plus’ın listesi kaldırılmış olsa da, Samsung’un pazarlama malzemelerinin kıymetli bir kısmını ele geçirmeyi başardık. Basın görsellerine bakıldığında, tasarım açısından çok etkilenmedik. Bu açıdan bakıldığında, Güney Kore devinin Galaxy S23 Plus şasisini tekrar kullanıp yalnızca ‘Galaxy S24 Plus’ ismini verdiği anlaşılıyor.

Ancak Samsung, bu model için kaynaklarının birçoklarını özellikler ve teknik özellikler üzerinde ağırlaştırmış üzere görünüyor. Galaxy S24 Plus, bir ‘Plus’ varyantının birinci kere 12GB RAM ile sunulmasıyla dikkat çekiyor ve ‘Canlı Çeviri’, ‘Yaratıcı Düzenleme’, ‘Gece Zoomu’ üzere birçok özelliği barındırıyor.

Galaxy S24 Plus sürpriz halde Walmart’ta göründü

Galaxy S24 Plus’ın ekranının Galaxy S23 Plus’tan biraz daha büyük olacağı söyleniyor. Bu da Galaxy S24 Plus’a daha fazla ekran alanı ve daha büyük bir batarya eklemek için çokça alan sağlıyor. Yapılan iyileştirmelere karşın, aygıtta yerleşik LLM (Büyük Lisan Modelleri) yetenekleri ve iki istikametli uydu irtibatından bahsedilmiyor. Bu da Samsung’un bu özellikleri yaklaşan amiral gemisi serisinde sunmayacağını düşündürüyor, ki bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Yine de Samsung’un Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra’nın birinci sevkiyatlarını artırdığına dair söylentiler var. Şirket, bu iki modelin daha yüksek sayılarda satılacağına inanıyor olabilir. Artan özellik sayısı ve teknik özelliklerdeki yükseltmeler düşünüldüğünde, Samsung’un kestirimi yanlışsız olabilir. Şirketin hudutlu müddetliğine sunduğu ön sipariş ikramlarıyla müşteriler, bu modeller piyasaya sürüldüğünde onları satın almaya daha fazla teşvik edilebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar