Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S24 Ultra'nın 4K görüntü çekim kapasitesi netleşti!

Galaxy S24 Ultra’nın 4K görüntü çekim kapasitesi netleşti!

Samsung’un Galaxy S24 serisinde bir dizi yeni özellik sunacağına dair sızıntılar aslında teknoloji dünyasını heyecanlandırmıştı. Lakin son dedikodular, serinin en üst modeli olan Galaxy S24 Ultra‘nın, başka modellerde olmayan bir özelliğe sahip olacağını sav ediyor. En yeni söylentilere nazaran Samsung, 4K görüntü kaydında 120FPS seçeneği sunacak. Bu özelliğin varlığı bir yana, bunun sınırlamalarını bilmek diğer bir husus.

Galaxy S23 Ultra, şu anki amiral gemisi modeli olarak hem 8K hem de 4K görüntü kayıt modlarına takviye veriyor. Bu nedenle, Galaxy S24 Ultra’nın da 8K görüntü çekim seçeneği sunması beklenen. Lakin Ice Universe, bu özelliğe dair rastgele bir detay vermedi. Fakat onun X platformundaki son paylaşımında belirttiğine nazaran, yeni bir 4K 120FPS seçeneği sunulacak. Bu, Galaxy S23 Ultra’nın şu an desteklediği azamî 4K 60FPS kare suratının iki katı manasına geliyor. Hangi sensörün bu modu destekleyeceği konusunda bir bilgi vermese de, muhtemelen ana 200MP ünite bu işi üstlenecek.

4K 120FPS seçeneğinin Galaxy S24 Ultra için sunulması, içerik üreticileri için büyük fırsatlar açıyor. Kullanıcılara yavaş çekim görüntüler kaydetme ve düzenleme esnekliği sunuyor. Galaxy S23 Ultra’nın imaj kalitesi, ünlü İngiliz sinema direktörü Sir Ridley Scott tarafından bile övgüyle karşılandı, hasebiyle Galaxy S24 Ultra’nın bu alanda çıtayı daha da yükselteceği elbet. Lakin bu yüksek çözünürlükte kayıt yapmak, çok ısınma meselelerine neden olabilir, ki Ice Universe bu bahiste bir şey söylememiş.

Galaxy S24 Ultra’nın 4K görüntü çekim kapasitesi netleşti!

Galaxy S23 Ultra için 8K görüntü kaydının azamî mühlet hududu 10 dakikaydı, lakin birtakım kullanıcılar çok ısınma sorunu yaşamadan aygıtı daha uzun mühlet kullanabildiklerini bildirdi. Ayrıyeten, 4K 120FPS seçeneğinin önemli bir depolama alanı tüketeceğini de belirtmek gerek. Yani bu, sırf yüksek ölçüde dahili hafıza gerektirmekle kalmayacak, birebir vakitte yazma suratlarının da epeyce süratli olması gerekecek.

Neyse ki, daha evvelki bir sızıntıya nazaran, Galaxy S24 Ultra 1TB depolama seçeneği ile sunulacak ve Samsung’un daha süratli UFS 4.0 teknolojisini kullanacağı bildirildi. Bu durum, aygıtın bu cins görüntüleri performans kaybı olmadan basitçe kaydedebileceği manasına geliyor. Ice Universe, son gönderisindeki birçok soruya karşılık vermedi, bu da takipçilerini Samsung’un birkaç hafta içinde ne açıklayacağı konusunda merakta bırakmak istediğini gösteriyor. Biz de her vakit olduğu üzere, gerekli tüm bilgileri sizin için hazır bulunduracağız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar