Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy Z Fold 5 çıkmadan Z Fold 6 söylentileri dolaşmaya başladı

Galaxy Z Fold 5 çıkmadan Z Fold 6 söylentileri dolaşmaya başladı

Samsung Galaxy Z Fold 6‘nın piyasaya sürülmesi büyük bir heyecanla beklenirken, şirketin gelecekteki modeli Galaxy Z Fold 6 hakkında çeşitli spekülasyonlar dolaşıyor. Duyumcu bir hesap olan @Tech_Reve, Z Fold 6‘nın dikkat cazip tasarım değişikliklerini gündeme getirebileceğini, bilhassa telefonun kapak ekranının en-boy oranında bir değişiklik olabileceğini ve bu değişikliğin Google’ın Pixel Fold modelinden esinlenmiş olabileceğini belirtti.

Galaxy Z Fold 6, kaynağa göre Z Fold 4 ve yakında piyasaya çıkacak olan Z Fold 5’ten 50MP ISOCELL GN3 sensörünü devralabilir. Bu durum, kamera tarafında bir yükseltme bekleyenler için bir hayal kırıklığı oluşturabilir. Fakat burada değişik olan nokta, telefonun ekran boyutlarında potansiyel değişiklikler olmasıdır.

Gelecekteki Galaxy Z Fold 6 modeli, yeni bir en-boy oranına mı evrilecek? Mevcut durumda, Galaxy Z Fold 4, 23.1:9 en-boy oranına sahip. Duyumcu hesap, Samsung’un Galaxy Z Fold 6 için daha geniş bir en-boy oranı denemekte olabileceğini ve Google’ın Pixel Fold modelinin tasarım stratejisini takip edebileceğini öne sürüyor. Bu değişiklik, Honor Magic Vs (21.3:9), vivo X Fold 2 (21:9) ve Google’ın Pixel Fold (17.4:9) üzere katlanabilir telefonlarda görülen daha klasik en-boy oranlarına yanlışsız bir tasarım değişikliği manasına gelebilir.

Galaxy Z Fold 5 çıkmadan Z Fold 6 söylentileri dolaşmaya başladı

Ancak bunların hepsi yalnızca spekülasyon ve bu mevzuda kuşkucu yaklaşmak gerekir. Kaynak spesifik detaylar vermiyor ve Samsung‘un tasarım ve stratejisi, kullanıcı geri bildirimleri ve şimdi piyasaya sürülmemiş olan Galaxy Z Fold 5‘in performansına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Yakında tanıtılacak olan Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 ile birlikte gelecek ay Güney Kore’deki Samsung’un Unpacked etkinliğinde tanıtılacak. Bu telefonun karşılanma formu, Z Fold 6 da dahil olmak üzere gelecekteki modellerin tasarım istikametini etkileyebilir. Şu anki bu söylentiler, Samsung’un katlanabilir telefon serisi için muhtemel gelecekteki gelişmeler hakkında heyecan verici bir bakış sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar