Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5'te üzen gelişme: Şarj suratları...

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’te üzen gelişme: Şarj suratları değişmiyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Galaxy Z Fold 5 Ve Z Flip 5'Te Üzen Gelişme: Şarj Suratları Değişmiyor! 1 Samsung’un Ağustos ayında düzenlenmesi beklenen yeni Galaxy Unpacked etkinliğinde katlanan akıllı telefonlar, tablet, akıllı saati de içine alan bir dizi ürün tanıtacak. Özellikle yeni katlanan telefonlar Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 merakla bekleniyor. Resmî tanıtım öncesinde iki katlanır telefon da 3C sertifikasyon platformunda görüldü ve şarj hızlarını merak edenler için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5, 25w şarj desteğiyle geliyor

Galaxy Z Fold 5 (SM-9460) ve Galaxy Z Flip 5 (SM-7310), Samsung’un EP-TA800 model numarasını taşıyan standart 25W şarj cihazıyla birlikte görüldü. İki telefonun da bataryası 25w şarjı destekleyecek. İlk Galaxy Fold ve sonraki Galaxy Fold 5G, 15w şarjı destekliyordu. Z Fold 2, markanın 25w şarjı destekleyen ilk katlanır telefonuydu. Z Fold 5, şarj hızında bir iyileştirme sunmayacak gibi görünüyor.

Batarya kapasitesinde de artış beklenmiyor

25w şarj, Çinli üreticilerin sunduğu şarj hızlarıyla kıyaslandığında çok geride. Örneğin; yakın zamanda duyurulan Vivo X Fold 2, 100w kablolu şarjı destekliyor ve kablosuz şarjı hızı Samsung’un sunacağı kablolu şarj hızının iki katı. Z Fold 5 ve Z Flip 5’in pil kapasitesinde de bir artış olmayacak gibi görünüyor.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar