Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Asistan, şahsileştirilmiş konuşma tanıma üzerinde çalışıyor

Google Asistan, şahsileştirilmiş konuşma tanıma üzerinde çalışıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Asistan, Şahsileştirilmiş Konuşma Tanıma Üzerinde Çalışıyor 1

Google, sanal asistanı için yeni bir özellik geliştiriyor. Teknoloji devi, “kişiselleştirilmiş konuşma tanıma” adlı yeni bir özellik sunarak akıllı asistan deneyimini geliştirmeye odaklanacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Google Asistan, konuşma şekline ve sık yapılan sorgulara uyum sağlayacak şekilde ayarlamak için telefonda ses depolamaya başlayacak.

Google Asistan’da konuşma tanıma

9to5Google tarafından Google Asistan’ın Android‘deki son sürümlerinde yer alan bilgilerden yararlanarak oluşturulan yeni bir rapor, uygulamanın söylenenleri daha iyi tanımaya yardımcı olmak için ses kayıtlarını kullanıcının cihazında depolamaya başlayacak.

Google Dokümanlar, metin bloklarını düzenlemeyi kolaylaştıracak

23 sa. önce eklendi

Bu, kullanıcı verilerini Google sunucularına göndermeden cihazdaki modelleri geliştirmek için kullanılacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların konuşma şekli ve sık kullandığı kelimeler, Google Asistan’ın doğruluğunu artırması için cihazda yerleşik modellerin eğitilmesi için kullanılacak.

Google Asistan‘ın depoladığı sesler kullanıcıların cihazlarında bulunacak ve kişiselleştirilmiş konuşma tanıma kapatıldığında mevcut kayıtlar da silinecek.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Mobil Uygulamalar Haberleri
  • Google Asistan, yakında kullanıcıların sesini tanıyabilir

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar