Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaYazılımGoogle Calendar’a gelen yeni özellik, uzaktan çalışanları çok etkileyecek

Google Calendar’a gelen yeni özellik, uzaktan çalışanları çok etkileyecek

Google Calendar, kullanıcıların muhtaçlıklarını karşılamak hedefiyle daima bir evrim içerisinde. 2021 yılından itibaren, kullanıcılar, çalışma yerlerini direkt Google Calendar’da belirtme imkanına sahip oldular, bu da işbirliği ve planlama basamaklarında daha çok bilgi sağladı. Artık ise, Google, bu özelliği daha da geliştiriyor ve kullanıcıların günün muhakkak saatlerinde çalışma yerlerini ayarlamalarına müsaade vererek, gün boyunca mevcutluk durumlarını daha gerçek bir formda yansıtmalarını sağlıyor.

Bu yeni özellik, çalışanların konuttan, ofisten, makul binalardan ya da bu yerlerin birleşiminden oluşan hibrit çalışma ortamlarının artan yaygınlığı göz önüne alındığında ortaya çıktı. Google Calendar, kullanıcıların günün farklı saatlerinde çalışma yerlerini belirlemelerine imkan tanıyarak, kullanıcıların vakitlerini daha faal yönetmelerine ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı oluyor.

Google Calendar’a gelen yeni özellik, uzaktan çalışanları çok etkileyecek

Bir diğerinin Google Calendar’ına erişim hakkı olanlar için, yeni özellik, günün tamamı ya da muhakkak saatlerinde çalışma yerlerini büsbütün düzenleme imkanı sunuyor. Bu durum, bilhassa birden çok takvimi yöneten şahıslar, mesela yönetici asistanları için son derece yararlı olacak.

Yöneticiler, çalışma yerlerini belirtme özelliğini domain yahut organizasyonel ünite seviyesinde etkinleştirebilecek ya da devre dışı bırakabilecekler, böylelikle bu özelliğin kullanımı üzerinde denetim sahibi olacaklar. Son kullanıcılar, bu özelliğin varsayılan olarak aktif olduğunu ve takvimlerinde alt gün çalışma yerlerini belirlemeyi çarçabuk yapabildiklerini fark edecekler. Bu süreci yapmak için, kullanıcıların Calendar’da “Çalışma Yeri”ni bir aktiflik tipi olarak seçmeleri, istedikleri yeri belirlemeleri ve gerektiğinde vakti, tarihi yahut tekrarı ayarlamaları kâfi olacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar