Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Play Store’un yeni güncellemesi kesimi ikiye böldü

Google Play Store’un yeni güncellemesi kesimi ikiye böldü

Google, Temmuz 2023’teki Android Sistem Güncellemesi ile Play Store’a, oyun promosyonları ve teklifleri için artan görünürlük üzere bir dizi düzgünleştirme getirdi. Bu cins güncellemeler çoklukla düzeltme ve yanılgı gidermeler üzerine ağırlaşsa da, bu özel güncelleme, Android kullanıcılarının oyunlarda yeni etkinlikler, güncellemeler, teklifler ve içeriklerden daha fazla faydalanabilmeleri için yeni özellikler ekledi.

Play Store’ın anasayfasındaki promosyonel içeriğin artan görünürlüğü dikkat çeken yeniliklerden biri. Bu özellik web versiyonunda mevcutken, artık taşınabilir aygıtlarda da kullanılabilir. Mobil kullanıcılar, ekranın üst kısmında kaydırılabilir kartlar görürken, yatay görünümde daha geniş bir oyun teklifleri manzarasına erişiyorlar.

Google Play Store’un yeni güncellemesi kesimi ikiye böldü

Bu promosyon kartları şu an sırf Play Store’un Oyunlar sekmesinde görüntüleniyor. Her kart “Özel Etkinlik” olarak etiketlenmiş ve Roblox, Clash of Clans ve Pokémon Go üzere tanınan taşınabilir oyunları sergiliyor. Son kartı tıkladığınızda kullanıcılar, mevcut tüm teklifler ve aktifliklerin bulunduğu bir merkezi sayfaya yönlendiriliyor.

Bu yeni özellik, kullanıcıların geliştiriciye mahsus indirimlerden faydalanmasını teşvik ederek Play Store tecrübelerini zenginleştirme maksadında. Birtakım teklifler, Android kullanıcılarına, sonlu periyodik Android peluşları üzere çeşitli eserler için kullanılabilen Play Puanları kazandırabilir. Lakin, bu ödül imkanlarının kullanılabilirliği coğrafik pozisyonlarına nazaran değişiklik gösterebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar