Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle Keep sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor

Google Keep sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor

Google, ezkaza sildiğiniz birçok metni manuel olarak tekrar yazmak zorunda kalmamanıza yardımcı olabilecek bir sürüm geçmişi fonksiyonu ekliyor.

Araç, bir destek sayfasına nazaran notlarınızın ve listelerinizin evvelki sürümlerini içeren bir metin belgesi indirmenize imkan tanıyacak. Yardım evrakı, Google’ın özelliği kademeli olarak herkese sunduğunu belirtiyor, bu nedenle şimdi sizin için yayında olmayabilir. Bu durumda, bir notun altındaki üç noktalı menüyü tıklayarak Keep web uygulamasından özelliğe erişebilirsiniz.

Google Keep sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor

Android Police’in belirttiği üzere, Keep’in sürüm geçmişi şimdilik sırf web’de mevcut; notlarınızın evvelki sürümlerini şimdi Android yahut iOS uygulamalarında göremeyeceksiniz. Dahası güncelleme imgeleri kapsamıyor, bu nedenle bir nottan bir fotoğrafı sildiyseniz, bu seçeneği kullanarak onu kurtaramazsınız.

Bu epeyce kolay bir özellik ve Google’ın bunu şimdiye kadar Keep’te sunmamış olması biraz şaşırtan. Ne de olsa şirket, Google Drive uygulamalarında uzun müddettir misal fonksiyonlar sunuyordu. Uygulamanın kendisi de esasen tuhaf. Uygulamada sürüm geçmişini görmek ve bir dokunuşla bir notun evvelki enkarnasyonuna geri dönebilmek (Dokümanlar üzere uygulamalarda yapabileceğiniz gibi) yerine, bir belge indirip metni manuel olarak tekrar kopyalamak zorunda kalmak garip görününen bir seçenek. Bununla birlikte, geç de olsa bu, Keep için yanlışsız istikamette atılmış bir adım.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar