Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8, öteki yüzlerle de kilidi açıyor!

Google Pixel 8, öteki yüzlerle de kilidi açıyor!

Yeni jenerasyon teknolojik eserler, kullanıcılarına eşsiz özellikler sunarken, kimi vakit kimi sıkıntılarla da karşılaşabiliyor. Son periyodun tanınan akıllı telefonlarından olan Google Pixel 8 ve 8 Pro, bu alanda yaşanan külfetlerin son örneklerinden. Birinci olarak, bu modellerin Android Auto’yu başlatamadığına dair haberlerle karşılaştık. Artık ise, Google Pixel 8’in Yüz Kilidi özelliğinin bir kardeş tarafından aldatıldığı sav ediliyor.

Biyo-metrik muhafaza, bilhassa son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez bir kesimi haline geldi. Birinci olarak parmak izi tarayıcılarıyla başlayan bu teknolojik dönüşüm, bugün yüz tanıma teknolojisine kadar evrildi. iPhone 14 Pro Max kullanıcısı olarak, bu teknolojinin ne kadar fonksiyonel olduğunu bizzat deneyimledim. Misal bir özellik Google Pixel 8 ve 8 Pro modellerinde de yer alıyor. Lakin Reddit üzerindeki bir kullanıcının argümanına nazaran, Google Pixel 8 Pro‘nun Yüz Kilidi özelliği, kardeşini tanıyarak telefonun kilidini açıyor.

Google Pixel 8, öteki yüzlerle de kilidi açıyor!

Reddit’te yer alan bu kullanıcının aktardığına nazaran; kardeşi, Pixel 8 Pro’nun Yüz Kilidi ile aygıtını açabiliyor. İki kardeş, kimi yüz özelliklerinde benzerlik gösterebilir, lakin genel itibariyle hayli farklı görünüyorlar. Kullanıcı, bu durumu test etmek hedefiyle kendi yüzünü kardeşinin Pixel 7 Pro modeline kaydetti ve aygıt, yalnızca kendi yüzü ile kilidini açtı. Ancak Pixel 8 Pro, hem kendi hem de kardeşinin yüzüyle kolayca kilidini açıyor.

Google, Pixel 8 ve 8 Pro’nun Yüz Kilidi özelliğinin son derece inançlı olduğunu söz ediyor. Bu özellik, Android’in en yüksek biyo-metrik sınıf standardı olan 3. Sınıf’ı karşılıyor. Bu, oburunun yüzüyle aygıtın kilidinin açılmasının neredeyse imkansız olduğu manasına geliyor. Fakat bu kullanıcının argümanları doğrultusunda, Pixel 8’in yüz kilidi sisteminin benzerlikler nedeniyle yanıltılabileceği ya da tahminen de sistemdeki bir yanılgıdan kaynaklanabileceği düşünülüyor. Google, bu mevzuda rastgele bir açıklama yapmış değil ve şirketin bu sorunun farkında olup olmadığı ya da bir tahlil üzerinde çalışıp çalışmadığı şimdi bilinmiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar