Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilGoogle tanınan uygulamasında kıymetli bir değişikliğe gitti

Google tanınan uygulamasında kıymetli bir değişikliğe gitti

Google’ın kamerası, Play Store’da “Google Camera” isminden “Pixel Camera” ismine dönüştürüldü. Bu değişiklik, bu uygulamanın birkaç yıl boyunca yalnızca Pixel aygıtları için özel olduğunu yansıtmaktadır.

Ad değişikliğinin yanı sıra, Pixel Camera uygulaması da yeni bir kullanıcı arayüzüne kavuştu. Bu, Pixel aygıtlar için Android 14 ve üstü sürümlerde kullanılabilen bir dizi yeni bilhassa bir arada geldi. Bunlara Portre, Gece Görüşü, Vakit Atlatma ve Sinematik Bulanıklık da dahil.

Google tanınan uygulamasında kıymetli bir değişikliğe gitti

Ek olarak, uygulama Wear OS 3 ve üstü sürümü çalıştıran aygıtlarda, Pixel telefonlara bağlı olarak takviye sunmaktadır. Bu, kullanıcıların akıllı saatlerinden kamerayı uzaktan denetim edebilmelerine imkan tanır.

Pixel Camera uygulamasının son sürümü, Pixel Fold, Tablet ve 7 Pro için 9.0‘dır. Pixel 8 ve 8 Pro ise 9.1 sürümünde ve yakında bir yama güncellemesi alacaklar. Play Store’daki uygulama listesi, Pixel 8 Pro’nun birtakım özel özelliklerini de göstermektedir. Bu özellikler ortasında 50MP Yüksek Çözünürlük ve Pro Denetimleri de bulunmaktadır.

Google, I/O 2023 etkinliğinde Pixel Camera markasını duyurdu. Bu duyuru, yalnızca Pixel aygıtları için özel olan başka uygulama ve hizmetlerle birlikte yapıldı. Bu, Pixel Kullanıcılarına daha uygun ve olağanüstü bir tecrübe sunmayı amaçlayan Pixel Call Assist, Pixel Speech ve Pixel Safe üzere uygulamaları içeriyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar