Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaThreads, eşine az rastlanır bir muvaffakiyete ulaştı

Threads, eşine az rastlanır bir muvaffakiyete ulaştı

Instagram’ın yeni uygulaması Threads, geçtiğimiz hafta boyunca en çok konuşulan bahislerden biri oldu. Twitter’a bir alternatif olarak tasarlanan bu uygulama, teknoloji dünyasında, toplumsal medya platformlarında ve cümbüş bölümünde adeta bir dalgaya sebep oldu. Üstelik uygulama, birinci 48 saat içinde inanılmaz bir artış yaşayarak 97 milyondan fazla hesabı platformuna ekledi. Bu süratle devam ederse, Threads, ChatGPT, TikTok ve hatta ana platformu Instagram üzere sanayi devlerinden daha süratli bir formda 100 milyon kullanıcıya ulaşacak.

Elon Musk’ın elinde olan Twitter’ın hükümeti tehdit etmesi bu durumun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Threads’in bu süratli yükselişi, Instagram profillerinde gösterilen tarihlerle takip edilebilir. Şu anki kullanıcı sayısı 99 milyonun üzerinde ve şayet bu sürat devam ederse, Threads, bu yazının yayına girdikten birkaç saat sonra 100 milyon kullanıcıya ulaşacak. Bu sahiden inanılmaz bir durum.

Threads, eşine az rastlanır bir muvaffakiyete ulaştı

ChatGPT’nin 100 milyon kullanıcıya ulaşması iki ay, TikTok’un dokuz ay ve Instagram’ın iki buçuk yıl sürmüştü. Threads’in bu süratli büyümesi, Instagram ile olan entegrasyonuna bağlı. Bu, 1.6 milyar kullanıcıya sahip olan Instagram’ın Avrupa Birliği dışındaki kullanıcılarının Threads’e problemsiz bir formda geçiş yapmasına ve uygulamanın özelliklerini birinci günden itibaren kullanmalarına imkan sağlıyor.

Threads’in süratli yükselişi ve artan rekabet karşısında Twitter, Instagram’ın ana şirketi Meta’yı dava etmekle tehdit eden bir mektupla karşılık verdi. Mektup, Meta’nın, hassas ticaret sırlarına erişimi olan eski Twitter çalışanlarını işe aldığına dair ima ediyor. Bu, iki toplumsal medya devi ortasındaki telaş ve rekabetin düzeyini gösteriyor.

Threads’in birinci 48 saat içinde gösterdiği fevkalâde büyüme, uygulamanın cazipliği ve Instagram’ın mevcut kullanıcı tabanının gücünü gösteriyor. Daha evvelkilerden daha süratli 100 milyon kullanıcıya ulaşma potansiyeli ile Threads, iletileşme uygulamaları alanında önemli bir rakip olarak kendini gösterdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar