Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Wear OS 4 tanıtıldı: Daha uzun pil ömrü, bulut depolama ve...

Google Wear OS 4 tanıtıldı: Daha uzun pil ömrü, bulut depolama ve daha fazlası

Şinasi Kaya: Google Wear Os 4 Tanıtıldı: Daha Uzun Pil Ömrü, Bulut Depolama Ve Daha Fazlası 1 Android ekosisteminin başında yer alan Google, yeni düzenlenen I/O 2023 konferasında merakla beklenen Wear OS 4 işletim sistemini tanıttı. Yenilenmiş bir tasarım, artırılmış performans ve pil ömrüne sahip Wear OS 4, Apple watchOS gibisi bulut yedekleme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Google Wear OS 4 tanıtıldı

Hatırlayacak olursak Google ve Samsung tarafından geliştirilen Wear OS 3, yaklaşık iki yıl evvel tanıtılmıştı. Fakat işletim sisteminin genel kullanıma ulaşması 2022’nin ikinci yarısına kadar uzadı. Bu nedenle Wear OS 4 duyurusu biraz sürpriz niteliğinde oldu diyebiliriz. Pekala Google’ın en son giyilebilir aygıt platformu neler sunuyor? Gelin ayrıntılara daima birlikte göz atalım. 

Wear OS 4,Google Home ile gelişmiş entegrasyon dahil olmak üzere, Google Workspace uygulamaları için daha fazla fonksiyonellik sunuyor. Artık Wear OS 4 saatinizden favorilere erişebilecek, Gmail’deki e-postalara süratli karşılık verebilecek ve Takvim’deki etkinliklere ve güncelleme vazifelerine LCV karşılığı verebileceksiniz. 

Şinasi Kaya: Google Wear Os 4 Tanıtıldı: Daha Uzun Pil Ömrü, Bulut Depolama Ve Daha Fazlası 3 Bildiğiniz üzere daha uzun pil ömrü ve bulut yedeklemeleri, Google’ın Wear OS 3’te en çok şikayet edilen noktalardan birisiydi. Wear OS 4 ile birlikte Apple watchOS gibisi bir bulut yedekleme özelliğini hayata geçiren Google, yeni sürümün Wear OS 3 ile karşılaştırıldığında çok daha güzel bir pil ömrü sağlayacağını söylüyor. 

Wear OS 4’e yapılan bir öteki kıymetli ekleme ise, geliştiricilerin platform için saat yüzleri oluşturmasını kolaylaştıran Watch Face formatı. Bu yeni gelişmenin, Wear OS 4 için daha fazla güç tasarrufu sağlaması bekleniyor. Yapılan duyuruda Google, Wear OS 4 için rastgele bir donanım ihtiyacı paylaşmadı. Fakat birinci olarak yeni jenerasyon Galaxy Watch 6 ve Pixel modellerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar