Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Yakın Paylaşım, Samsung Quick Share'dan ilham alarak yenileniyor

Google Yakın Paylaşım, Samsung Quick Share’dan ilham alarak yenileniyor

Google’ın Android aygıtlar ortasında evrak transferi için geliştirdiği yerleşik uygulama Nearby Share, kıymetli bir değişikliğe uğrayabilir. Yakında Quick Share ismiyle tekrar markalanabilir, bu da Samsung’un kendi evrak paylaşım hizmetiyle tıpkı ismi taşıyacak.

Bu, sadece kozmetik bir değişiklik olmayacak üzere görünüyor. Ortaya çıkan ipuçları, Google ve Samsung’un belge paylaşım hizmetlerini büsbütün birleştirebileceğini yahut en azından onları meselesiz bir halde birlikte çalışır hale getirebileceğini gösteriyor. Bu, bilhassa Samsung aygıtlarına sahip Android kullanıcıları için büyük bir kazanım olacak.

Android geliştiricisi Kmila Wojciechowska, Google Taşınabilir Hizmetleri’nin bir güncellemesini (23.50.13 sürümü) yükledikten sonra bu değişikliği fark etti. Güncelleme, Nearby Share’ı yine isimlendirmenin yanı sıra, bu değişikliği açıklayan yeni bir bildirim ve her iki hizmetin dizaynlarını harmanlayan bir simge de getiriyor.

Google Yakın Paylaşım, Samsung Quick Share’dan ilham alarak yenileniyor

Ancak Quick Share’ın fonksiyonelliği büyük ölçüde birebir kalıyor, kullanıcılara evrak ve fotoğrafları herkese paylaşma, kendi cihazlarınızla sınırlama yahut Google hesabınızdan senkronize edilen şahıslarla sınırlama seçenekleri sunuluyor.

Güncelleme ayrıyeten, aygıtlarınızı yakındaki aygıtlardan ayıran daha net bir açılır menü sunarak seçimi kolaylaştırıyor. Ek zımnilik için kullanıcılar, kendilerini başkalarından on dakika boyunca süreksiz olarak gizleyebilir.

Google’ın mevcut Windows için Nearby Share uygulaması da Quick Share tekrar markalama süreci resmi hale gelirse isim değişikliği alabilir. Bu durumda, hizmetin eksik olduğu tek platform macOS olacak.

Bu tıp bir adım, Google ve Samsung için yararlı olabilir ve aygıtlar ortasındaki ilişkiyi güçlendirerek geniş Android ekosistemine daha fazla entegre edebilir.

Ancak Google, potansiyel tekrar markalama yahut Samsung ile gelecekteki iş birlikleri hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Şimdilik kullanıcılar, yeni Quick Share ismi altında tanıdık Nearby Share fonksiyonelliğini bekleyebilir ve gelecekte daha fazla gelişme muhtemelliğine hazır olabilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar