Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaMobilGoogle, yeni reklamında iPhone ile dalga geçti

Google, yeni reklamında iPhone ile dalga geçti

Google, son periyotta çıkardığı yeni reklam kampanyasıyla, Apple’ın iPhone 15 modelini tiye aldı. Bu seferki dalga konusu, iPhone 15’in nihayet USB Type-C portuna geçmesiydi. Kampanya kapsamında “Spa Günü” isimli bir görüntü yayımlandı.

Bu görüntüde Google Pixel ve Apple iPhone, spa havasında, havlularla ve mumlarla çevrili bir ortamda konuşmaya başlar. Enteresan bir biçimde, her iki telefonun da art kamerası üzerini kaplayan bir salatalık dilimi bulunmaktadır. iPhone, bu sohbet esnasında geçmişte edindiği özellikleri anlatırken, Google Pixel, bu özelliklerin Android telefonlarda çok daha evvel bulunduğunu ima eder. Lakin, sohbetin sonuna yanlışsız iPhone, yaklaşan büyük bir özelliğinden bahsedince, Google Pixel’ın varsayımı USB Type-C portu olur. Bu, Apple’ın neden bu kadar geç USB-C’ye geçtiği istikametinde bir tenkit olarak algılanır.

Google, yeni reklamında iPhone ile dalga geçti

Avrupa Birliği’nin yeni kurallarına uymak için Apple’ın nihayet USB Type-C’ye geçiş yaptığını belirtmek gerekir. Fakat bu geçiş, başka Android telefon üreticileri tarafından epeyce gecikmiş bir adım olarak görülüyor.

Google Pixel, reklam görüntüsünde iPhone’un bu yeni özelliğini tiye alarak, Android telefonlarının bu özelliğe çok daha evvel sahip olduğunu belirtiyor. Bu, Google’ın Apple’ın teknolojik yenilikler konusundaki yavaş ilerleyişini eleştirdiği bir öbür örnek olmuş oluyor.

Sonuç olarak, teknoloji devleri ortasındaki bu rekabet, her iki tarafın da inovasyon konusunda bir adım öne geçmeye çalıştığı, lakin tıpkı vakitte birbirlerinin ataklarını de yakından takip edip, bazen de alaycı bir lisanla eleştirdiği bir süreç olarak karşımıza çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar