Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle, yeterlice içimizi karartacak!

Google, yeterlice içimizi karartacak!

Google’ın birçok uygulamasında kullandığı koyu tema, siyah rengi tam olarak yansıtmıyor, daha gri bir ton üzerine konseyi. Lakin, Google Play artık daha koyu bir koyu tema üzerinde çalışıyor. Eski versiyonda Play Store’da kullanılan gri renk, Dinamik Renk temalı olmayan Google uygulamalarıyla birebirdi ve bu renk kodu 1F1F1F olarak biliniyordu. Örneğin Google Home, News ve TV, mavi renkli bir vurgu rengi kullanarak ekseriyetle açık gri art planları tercih ediyor.

Ancak bu yeni koyu tema, AMOLED siyahını tam manasıyla yansıtmamakla birlikte, evvelkinden çok daha koyu bir gri renk tonunda. GooglePlay’de fark ettiğimiz bu yeni koyu tema rengi 131314.

İnanç Can Çekmez: Google, Yeterlice Içimizi Karartacak! 1

Google, düzgünce içimizi karartacak!

Bu değişiklik, bilhassa Google uygulaması, Chrome ve YouTube üzere uygulamalarda da daha evvel karşımıza çıktı. Tüm ekranlarda art plan güncellendi. Uygulama listeleri, ayarlar ve başka kısımlar bu değişiklikten etkilendi. Google, uygulamanın alt kısmını da yoğunlaştırdı, fakat uygulamanın geri kalanından daha açık bir ton seçerek kontrastı korudu.

Bu yeni koyu temanın başka Google uygulamalarına da geleceğini merakla bekliyoruz. Şayet bu türlü olursa, Dinamik Renk koyu temalarının da bu değişiklikten etkilenip etkilenmeyeceği sorusu akıllarda. Ayrıyeten, Play Store dizaynındaki son değişiklikle birlikte, mavi bir vurgu rengi kullanılmaya başlandı. Başlangıçta bu değişikliğin, Dinamik Renk temalarının daha yaygın hale gelmesi için yapıldığını düşünmüştüm, lakin bu tarafta rastgele bir adım atılmadı. Material You için yapılan bu geri adım hayli enteresan.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar