Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaMobilGoogle’ın merakla beklenen tabletinden yeni bir imaj daha

Google’ın merakla beklenen tabletinden yeni bir imaj daha

Google I/O aktifliği, 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ve Pixel 7a akıllı telefonu ile birlikte Pixel Fold ve Pixel Tablet’in de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Pixel Tablet, Milan Tasarım Haftası 2023’te tanıtılmıştı ve artık aygıtın ön dizaynını gösteren öbür bir sızıntı imgesi ortaya çıktı.

Sızdırılan imgeye nazaran, Google Pixel tablet hafif kalın kenarlıklara sahip olacak. Aygıt dikey olarak tutulduğunda ön kamera sağ çerçevenin üstünde yer alacak, bu da görüntü görüşmeleri için ülkü bir pozisyonda olmasını sağlayacak. Ayrıyeten, aygıtın dock’la uyumlu olması da kullanıcılar için kıymetli bir avantaj sağlayacak.

Tabletin gövdesi bej bir renkte, ekranın etrafındaki çerçeveler ise beyaz olacak. Aygıtta bir USB Type-C portu ve iki hoparlör ızgarası bölümü bulunuyor. Google, Pixel Tablet için siyah çerçeveli öbür bir renk seçeneği de sunacak. Yeni renk seçeneği ise yeşil bir art panel ve çerçeve ile birlikte gelecek. Pixel Tablet, dört farklı renkte piyasaya sürülecek ve geri dönüştürülmüş gereçlerden yapılmış alüminyum gövdeye sahip olacak. Aygıtın art panelinde tek bir kamera sensörü yer alacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google’ın Merakla Beklenen Tabletinden Yeni Bir Imaj Daha 1

Google’ın merakla beklenen tabletinden yeni bir manzara daha

Pixel Tablet hakkında başka detaylar da sızdırıldı. Aygıt, Google’ın Tensor G2 yonga setine, 8MP ön kameraya ve 8MP art kameraya sahip olacak. Kutusundan Android 13 işletim sistemiyle çıkacak ve en az 8GB RAM’e sahip olacak. İki farklı depolama seçeneği de sunulacak. Temel 128GB modelin fiyatı 600-650 Euro ortasında olacak.

Google I/O aktifliği, markanın son teknolojik yeniliklerini tanıtmak için kusursuz bir fırsat sunacak. Kullanıcılar, Pixel Tablet’in özelliklerini ve fiyatını öğrenerek aygıt hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Google, yeni aygıtlarıyla piyasada rekabeti artırmayı hedefliyor ve kullanıcıların beklentilerini karşılamak için ellerinden geleni yapıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar