Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilGoogle’ın yeni güncellemesi kullanıcıları istenmeyen iletilerden koruyacak

Google’ın yeni güncellemesi kullanıcıları istenmeyen iletilerden koruyacak

Google, kullanıcılarını spam SMS iletilerinden muhafaza emeliyle Google Voice uygulamasında kıymetli güncellemelere gidiyor. 9to5Google tarafından yapılan birinci duyuruların akabinde bu güncellemelerin hem Android hem de iOS kullanıcıları için geldiği bilgisi paylaşıldı.

Google Voice’taki bu yeni özellik, spam olarak bedellendirilen iletileri otomatik olarak işaretleyecek. Bu cins bir bildiri aldığınızda, profil avatarında kırmızı bir ünlem işareti ve bildiri özetinde ‘Şüpheli spam’ uyarısı göreceksiniz. Bu etiketi gördüğünüzde iki seçeneğiniz olacak: İletisi spam olarak onaylayarak, bu numaradan gelecek iletilerin direkt spam klasörüne gitmesini sağlamak yahut spam değil olarak işaretleyerek bu numaranın gelecekteki bildirilerinin bu biçimde etiketlenmesini engellemek.

Google Voice’ın bu yeni özelliği, Voice Starter, Standard ve Premier fiyatlı müşteriler için olduğu kadar Amerika’daki fiyatsız şahsî hesap sahipleri için de geçerli olacak. Bu güncelleme şu anda dağıtılmaya başlandı ve birkaç hafta içerisinde herkese ulaşması bekleniyor.

Google’ın yeni güncellemesi kullanıcıları istenmeyen bildirilerden koruyacak

Google’ın bu adımının ana emeli, kullanıcılarını istenmeyen iletilerden ve mümkün dolandırıcılıklardan korumak. Şirket, her ay milyarlarca spam çağrıyı ağından ayıran gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile kuşkulu spam mesajları belirlemekte.

Ancak bu özellikle hudutlu değil. Google, kullanıcılarını sevindirecek üç yeni güncelleme daha duyurdu. Öncelikle, Google Kişiler ve çeşitli Google Workspace eserlerinde bir kişinin kartına geçtiğinizde doğum günü süslemeleri göreceksiniz. Doğum gününüzü Google Hesabınıza eklerseniz ve bu bilgiyi görünür kılarsanız, özel gününüzde bu renkli görselliklere erişebilirsiniz. İkinci olarak, Google Sheets iOS uygulamasında hücrelere hyperlink eklemek artık çok daha kolay. Kullanılabilirliği artıran bu özellik ile daha süratli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak, Directory Sync’i kullanıyorsanız, artık Azure Active Directory yahut Active Directory’den kullanıcıları direkt Google Workspace tarafındaki makul bir tertip ünitesine koyabileceksiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar