Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobilBu haber iPhone 15 Pro alacakları sevindirecek!

Bu haber iPhone 15 Pro alacakları sevindirecek!

Akıllı telefon fiyatları neredeyse her yeni modelle daima olarak artıyor. Bir vakitler amiral gemisi modeller 699 ile 799 dolar ortasında satılırken, artık rahatlıkla 1000 doların üzerine çıkıyor. Dahası, satış fiyatı artan tek maliyet değil. Amiral gemisi akıllı telefonlar, hassas ve ekseriyetle cam kaplı ön ve art yüzeyleri nedeniyle hayli kırılgan olma eğilimindedir. Bir şey olursa, tamirat maliyetleri yüksek olabilir.

Bu gerçeklik, kullanıcıları aygıtlarını kılıflar ve ekran koruyucuları ile muhafazaya teşvik ediyor olsa da, beklenmedik kazalar hala meydana gelebilir. Bu sorunu fark eden Apple, müşterilerini tahlil sunarak şaşırttı. Şirket, çatlamış art camı olan iPhone 15 Pro modelleri için tamirat fiyatlarını değerli ölçüde düşürdü.

Apple, son Wonderlust etkinliğinde yeni iPhone 15 serisini tanıttı. Her yıl olduğu üzere, en çok ilgi gören modeller her vakit iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max oldu. Lakin, bu modeller yalnızca teknik özellikler açısından değil, tıpkı vakitte 15 serisinin standart üyelerine nazaran iç tasarım açısından da farklılık gösteriyor.

Bu haber iPhone 15 Pro alacakları sevindirecek!

Apple, aygıtları daha kolay onarılabilecek biçimde tasarlamak ve iç tasarım açısından daha tamire uygun bir yol izlemek için bilhassa çalıştı. Şirket bilhassa çerçeveyi tekrar tasarladı ve bu sayede art cam panelin aygıtlardan basitçe çıkarılmasını sağladı. Beklenildiği üzere, onarım maliyetleri kolay tamirata uygun tasarım ile değişti.

Apple, iPhone 15 modelleri için tamir fiyatlarını açıklamak için ABD web sitesini güncelledi. Art cam hasarı için şirket, iPhone 15 Pro için 169 dolar ve iPhone 15 Pro Max için 199 dolar talep edecek. Buna karşılık, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için tamir fiyatları sırasıyla 499 dolar ve 549 dolar olarak belirlendi.

Bu, iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro modelleri ortasında tamirat maliyetlerinde %63.4’lük bir düşüş olduğu manasına gelirken, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 15 Pro Max ortasında ise %63.5’lik bir düşüş yaşandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar