Pazar, Eylül 25, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimGörünmez olmak isteyenlere büyük müjde: Hayaliniz nihayet gerçek olmaya çok yaklaştı

Görünmez olmak isteyenlere büyük müjde: Hayaliniz nihayet gerçek olmaya çok yaklaştı

Invisibility Shield adlı bir İngiliz firma, görünmezlik sağladığını iddia ettiği yeni ürününü tanıttı ve üretim için fon toplama çalışmalarına başladı. Ürün ilk bakışta şeffaf görünümlü plastik bir panele benziyor; elektrik veya başka herhangi bir güç kaynağı ile çalışmıyor. Bunun yerine, ışığı yansıtan gelişmiş optik lenslerle görünmezlik sağlıyor.

Her ne kadar şeffaf görünüyor olsa da, aslında arkasındaki görüntünün hafif puslu bir görüntüsünü yansıtıyor. Işık koşulları ve kullanan kişinin giysileri görünmezlik etkisini değiştirebiliyor ancak firma sonuçların 5 metreden de, 100 metreden de aynı görüldüğünü iddia ediyor.

Firma yaptığı açıklamada, “Gözlemcinin bakış açısından, bu arka plan ışığı, kalkanın ön yüzü boyunca, nesnenin normalde görüleceği alan üzerinde etkili bir şekilde yatay olarak dağıtılıyor” diyor. Firma, ürününe çok güveniyor ve yatırımcılar da aynı görüşte gibi görünüyor. 6 Nisan itibarıyla, görünmezlik kalkanı 1.065 destekçiden 214.134 dolar fon toplamış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Görünmez olmak isteyenlere büyük müjde: Hayaliniz nihayet gerçek olmaya çok yaklaştı 1

Birkaç yıl önce, bir dizi benzer ürün ortaya çıkmış ancak bu projelerin birçoğu engellerle karşılaşmış ve ortadan kaybolmuştu. Pazardaki bu boşluğu fark eden Invisibility Shield, bu sefer oldukça iddialı bir şekilde sahneye çıkıyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar