Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Elon Musk periyodunda düşüşe geçti!

Twitter, Elon Musk periyodunda düşüşe geçti!

Pew, 10.701 Twitter anketine dayanan bir raporda, “Son 12 ayda Twitter kullanan on Amerikalıdan altısı, bu müddet içinde platforma birkaç hafta yahut daha uzun bir müddet orta verdiklerini söylüyor.” Başka bir raporda Pew, Twitter’ın “en aktif” 1.002 kullanıcısının “gerçek davranışını” da inceledi ve Musk’ın satın alınmasından sonraki aylarda “gözle görülür bir düşüş” buldu. Pew, “Bu kullanıcıların aylık ortalama tweet sayısı, satın almanın akabinde yaklaşık %25 azaldı” dedi.

Birlikte, bu istatistikler, Musk’ın devralmasından bu yana, en azından eski etkin kullanıcılar ortasında Twitter’a iştirakin azaldığını gösteriyor. Bu bilhassa kayda bedel zira Pew’in de belirttiği üzere Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğu pusuda bekleyenler, tweet atanlar değil. Twitter kullanıcılarının %20’si tüm tweetlerin %98’ini gönderiyor.

Twitter, Elon Musk periyodunda düşüşe geçti!

Aynı vakitte, Twitter’ın en faal kullanıcılarının birçoğunun platformdan büsbütün vazgeçmediği görülüyor. Pew’e nazaran, “çok aktif” kullanıcıların sırf %25’i “bundan bir yıl sonra Twitter’da olma ihtimallerinin çok düşük olduğunu yahut hiç olmayacağını” söyledi.

Pew, Twitter kullanıcılarına Twitter’dan geri çekilmelerinin nedenleri yahut bu geçişten direkt Musk’ın hareketlerinin sorumlu olup olmadığı konusunda anket yapmadı. Ayrıyeten araştırma geçen yıl Twitter’a kaç yeni kullanıcının katılmış olabileceğini de hesaba katmıyor. Lakin yeni sayılar, Musk’ın devralmasından bu yana Mastodon ve Bluesky üzere alternatif platformlarda daha fazla vakit harcayan Twitter’dan ayrılanların artan saflarına dair yeni bilgiler sunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar