Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilHuawei 5G konusunda çok değerli bir adım atıyor

Huawei 5G konusunda çok değerli bir adım atıyor

Global teknoloji devi Huawei, Avrupa’da artan düzenleyici zorluklar karşısında, stratejik olarak odak noktasını Orta Doğu’ya kaydırdı ve bölgesel operatörlerle yakın işbirliği yaparak son teknoloji 5G teknolojisini desteklemeye yönelik adımlar attı.

Şirketin kıymetli bir kilometre taşı, Riyad, Suudi Arabistan’da yer alan son teknoloji bir data merkezi ile bölgedeki birinci kamusal bulut hizmetinin lansmanını yapmak oldu. Bu merkez, 200’den fazla hükümetle ilgili kuruluş ve finansal hizmetler ile internet kesiminden birçok müşteriyi hizmetleriyle buluşturuyor.

Huawei’nin Orta Doğu’daki teşebbüsleri, bölgede süratle artan data taleplerini karşılamayı ve teknolojik ilerlemeyi ve dijital dönüşümü hızlandırmayı amaçlamaktadır. Şirket, Orta Doğu pazarına yatırım yapmayı sürdürdükçe, yenilikçi tahlilleri ile yalnızca dijital görüntüyü şekillendirmekle kalmıyor, birebir vakitte ekonomik büyümeyi ve kalkınmayı da teşvik ediyor.

Huawei 5G konusunda çok kıymetli bir adım atıyor

Öte yandan, Avrupa’da Huawei, önemli pürüzlerle karşılaşıyor. Birleşik Krallık, Danimarka, İsveç, Estonya, Letonya ve Litvanya üzere birkaç Avrupa ülkesi, ulusal güvenlik kaygıları nedeniyle Huawei’yi 5G ağlarından men etti.

Ayrıca, İspanya’da, bilhassa kırsal alanlarda 5G ağı geliştirmede devlet yardımı almaya hak kazanma konusunda hükümet düzenlemelerine etti. Almanya, 2026 yılına kadar Çinli tedarikçilerden gelen kritik bileşenleri ağlardan çıkarma maksadıyla sıkı tedbirler önerdi ve bu, Avrupa Birliği’nin üye devletlerine Huawei’yi 5G ağlarından hariç tutma istikametindeki talimatıyla uyumlu.

Bu manilere karşın, Huawei dirençli duruyor. Şirket, Orta Doğu üzere bölgelerde inovasyona odaklanarak ve işbirlikçi eforları teşvik ederek 5G teknolojisinde karşılaştığı mevcut zorlukların üstesinden gelmeyi planlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar