Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaMobilHuawei FreeBuds 5 İncelemesi (Video)

Huawei FreeBuds 5 İncelemesi (Video)

Huawei’nin fütüristlik dizaynlı yeni jenerasyon TWS (Tam Kablosuz) kulaklık modeli Huawei FreeBuds 5 bize hangi özellikleri sunuyor? FreeBuds Pro 2 ve Freebuds 5i ortasında ana modellerden biri olan FreeBuds, bilhassa açık dizaynlı kulaklıkları tercih edenler için kıymetli bir alternatif oluşturuyor.

Kulaklıkların minimaliz tasarımı, her iki kulaklığın üzerindeki dokunmatik denetimlerle birlikte kullanımı hayli kolaylaştırıyor. Yumurta halindeki şarj kutusu anlayışı devam ederken, kutunun açılış konumu ve kulaklıkların yerleşimi esere son derece fütüristlik bir anlayış katıyor. Kulaklıkların tasarımı birinci bakışta farklı gelse de, bir defa kulağınıza taktığınızda neden bu türlü bir tercih yapıldığını çarçabuk anlıyorsunuz. Zira FreeBuds 5 kulağınıza çok yeterli bir halde oturuyor ve bu sağlam duruşu sayesinde çarçabuk dokunmatik denetimlerden yararlanabiliyorsunuz.

Kulaklıklarda 11mm çift manyetik şoförler kullanılıyor. Bu büyük şoförler daha yüksek manyetik akı yoğunluğu sayesinde bas sistemine daha fazla omph veriyor. Böylelikle dinlediğiniz müziklerde yahut bas konusunda tesirli görüntülerde etkiyi daha yeterli hissediyorsunuz.
Elbette bu şoförler ve Huawei’nin eklediği öteki değerli bileşenler sayesinde FreeBuds 5 Hi-Res Audio takviyesi sağlıyor. Kulaklıklarda ses iletim suratı 990 kbps’ye kadar çıkarılırken, olağan ses formatlarından üç kat daha kaliteli ses tecrübesi sağlayabiliyor.
Esasen şoförler ve sağladıkları büyük etkiyi Huawei’nin AI Life uygulamasında daha âlâ görüyoruz. Bu ortada tıpkı kulaklıklar üzere, uygulama da sistem bağımsız olarak indirilebiliyor. Yani Huawei AI Life uygulamasını Android ve iOS telefonlarda da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.
İşte bu uygulama içerisinde özel EQ ayarlarını yaparken, kendinize has bir ses tecrübesi oluşturabilmeniz için seçenekleriniz arttırılmış. Artık kullanıcılar 10 bantlı bir EQ üzerinden hassas ses ayarlarını yapabiliyor.
Aygıt temas protokolü olarak Bluetooth 5.2 teknolojisini kullanıyor ki, bu sayede kulaklıkların süratli ve stabil bir biçimde başka aygıtlara bağlanmasını sağlanıyor. Ayrıyeten yeniden Huawei’nin öbür kulaklıklarında gördüğümüz iki aygıt ortasında süratli geçiş üzere özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.

Huawei Freebuds 5’in en kıymetli özelliklerinden biri AI takviyeli gürültü engelleme teknolojisi diyebilirim. Evvelki FreeBuds ana modellerde olduğu üzere FreeBuds 5 modeli de açık dizaynlı bir kulaklık olmasına karşın gürültü engelleme teknolojisi sunuyor. Bu teknoloji sayesinde, dışarıdaki gürültü minimuma indiriliyor ve daha net bir ses tecrübesi sunulabiliyor.

Gürültü engelleme seçeneklerini Huawei AI Life uygulaması üzerinden görüntüleyebildiğiniz üzere şahsa özel Otomatik Akıllı Dinamik ANC ayarını açık bırakabilirsiniz. Böylelikle bulunduğunuz ortamın gürültü düzeyine uygun bir performans alabiliyorsunuz. Kulaklık sizin bulunduğunuz ortamı tahlil ediyor ve genel mod ile rahat mod ortasında otomatik geçiş yapabiliyor.

Sizin sesleri nasıl duyduğunuz kadar karşınızdaki kişinin de sizi nasıl duyduğu çok değerli. FreeBuds 5’te sesinizi yanlışsız bir formda almak ve geliştirmek için derin hudut ağı (DNN) algoritmasıyla birlikte çalışan üçlü mikrofon sistemi kullanılıyor. Böylelikle bulunduğunuz ortamlar gürültülü olsa bile sesiniz karşıya net bir halde iletilebiliyor.

Kulaklıkların pil ömrü ise epey etkileyici. Kulaklıklar ANC açıkken 3,5 saat dinleme sunabiliyor. ANC kapalı olduğunda ise bu müddet tam 5 saate çıkıyor. Şarj kutunu da hesaba kattığımızda bu mühlet ANC açıkken 20 saat, ANC kapalıyken 30 saate çıkıyor. Böylesine hafif bir kulaklık ve şarj kutusu için 30 saat nitekim etkileyici bir mühlet demek.
Ancak şarj müddetlerine de baktığımız etkileyici mühletler ile karşılaşıyoruz. Huawei FreeBuds 5 kulaklıklar kutuda 5 dakika kaldığında 2 saatlik dinleme sunabiliyor. Tam şarj olmaları ise yalnızca 20 dakika sürüyor.

Ek olarak kulaklıklarda IPX4 sertifikası da bulunuyor. Bu sayede hata sıçramalarına karşı dayanıklılık sağlanabiliyor. Spor yaparken yahut yağmurda yürürken kulaklıklara su kaçması üzere bir sorunla uğraşmanız da gerekmiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar