Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilHuawei, heyecan uyandıran o savları kesin bir lisanla yalanladı

Huawei, heyecan uyandıran o savları kesin bir lisanla yalanladı

Son periyotta toplumsal medyada dolaşan haberlere nazaran, Rusya, Suudi Arabistan ve Venezuela’nın Huawei’den yeni 5G akıllı telefonlar için sipariş verdiği sav ediliyor. Fakat, Çinli teknoloji devi Huawei bu argümanları resmi Weibo hesabından yaptığı açıklamayla yalanladı. Huawei’nin yaptığı açıklamada bu tezlerin rastgele bir gerçekliğinin olmadığı ve yalnızca çeşitli platformlarda baş karışıklığı ve aldatıcı bilgilere sebep olduğu belirtildi. Huawei, halkı doğrulanmamış bu çeşit bilgilere inanmamaları konusunda uyardı ve bu çeşit bilgilerle karşılaşanların çabucak bildirmelerini istedi.

Huawei’nin aldatıcı haberlerle gayret ettiği bu periyotta akıllı telefon pazarında değerli ilerlemeler kaydettiği gözlemleniyor. Bilhassa Mate 60/Pro/Pro+ serisi ve Mate X5 katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarının Çin’de satışa sunulması büyük bir ilgi gördü.

Huawei, heyecan uyandıran o argümanları kesin bir lisanla yalanladı

Bu telefonlar, ağır talep nedeniyle bir periyot primli fiyatlara bile satıldı. Tedarik zincirinden alınan pazar araştırması bilgilerine nazaran, Huawei, W36 haftasında (4-10 Eylül) Çin akıllı telefon pazarında yüzde 17’lik satış pazar hissesiyle ikinci sıraya yerleşti. Bu, Huawei’yi yüzde 17,2 pazar hissesiyle Honor’un çabucak ardında konumlandırıyor.

Huawei’nin 25 Eylül’de gerçekleştireceği yeni eser lansmanı, teknoloji meraklıları arasında büyük bir merak konusu oldu. Tesadüfe bakın ki, bu tarih tıpkı vakitte Huawei’nin CFO’su Sabrina Meng’in 1028 gün gözaltında kaldıktan sonra ülkesine dönüş yaptığı tarihle de örtüşüyor. Yaklaşan Mate 60 lansmanıyla Huawei’nin tüketicilere ne sunacağı ve şirketin pazar varlığının önümüzdeki aylarda nasıl evrileceği konusundaki merak devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar