Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaBilimToplumsal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Vakitte seyahat iddiası!

Toplumsal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Vakitte seyahat iddiası!

İkinci Dünya Savaşı devrine ilişkin olduğu söylenen ve İzlanda’nın Reykjavik kentinde çekildiği tez edilen bir fotoğraf, son vakitlerde toplumsal medyada büyük bir ilgi ve merak uyandırdı. Fotoğraf, üzerindeki değişik ayrıntı nedeniyle vakit zaman vakit seyahati teşvik eden teorilere de yakıt sağladı.

Fotoğrafın inanılmaz kılan özelliği, savaş devrine ilişkin olduğu tez edilmesine rağmen çerçevesinde yer alan bir adamın elinde bir cep telefonuyla konuşuyormuş üzere görünmesiydi. Bu çeşit vakit dışı ayrıntılar, vakit zaman tarihle teknolojinin çelişkili bir formda bir ortaya geldiğine dair teorilere yol açıyor ve merak uyandırıyor.

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Vakitte seyahat iddiası!

Ancak bu tıp tezlerin arkasında ekseriyetle mantıklı bir açıklama bulunuyor. Fotoğrafın daha yakından incelenmesi ve ayrıntıların gözden geçirilmesi, bu çeşit sıradışı imgelerin çoklukla aldatıcı olduğunu gösteriyor. Bu durumda da cep telefonu üzere çağdaş bir teknolojinin o devirde bulunmaması, teorilere karşı güçlü bir argüman sunuyor.

Zaman vakit bu tıp manzaraların ortaya çıkması, tanınan kültürdeki vakit seyahati temaları ve bilim kurgu öyküleriyle yakından ilişkilendiriliyor. Beşerler, geçmişe yahut geleceğe seyahat etmenin mümkün olup olmadığını merak ederken, bu cins sıradışı görüntüler spekülasyonları artırabiliyor. İşte bu fotoğraf da o spekülasyonları arttıran imajlar ortasında yerini aldı. Pekala sizce nitekim de vakitte seyahat diye bir şey var mı? Görüş ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar