Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilHuawei P70 herkesin merak ettiği o özelliğe sahip olacak

Huawei P70 herkesin merak ettiği o özelliğe sahip olacak

Huawei, ABD tarafından uygulanan engellemeler ve çeşitli zorluklara karşın akıllı telefon piyasasında geri dönüşünü Mate 60 serisi ile yapıyor. Bu canlanmanın temel nedeni olarak, firmanın kendi üretimi olan Kirin 9000S yonga setini ve 5G teknolojisini kullanması gösteriliyor. Bu durum, Huawei’nin ABD çip tedarikçilerine olan bağımlılığını azaltma gayretlerini ön plana çıkarıyor. Lakin, bilhassa ABD siyasetindeki potansiyel değişiklikler ve çip üretim ekipmanlarına dair daha sıkı ihracat denetimleri üzere muhtemel adımlar, şirketin büyüme beklentilerine pürüz teşkil edebilir.

Huawei Mate 60 serisi, optik parmak izi modüllerinde yüzde 15-30 ortasında bir fiyat artışına karşın güçlü satışlar elde ediyor. Modül fiyatlarındaki bu artış, bilhassa ekrana entegre optik parmak izi modüllerinde görülüyor. Huawei’nin bu seride kullandığı ana çip tedarikçileri ortasında Goodix, GigaDevice (Siliwei) ve Weier Technology (Jihao Technology) bulunuyor.

Huawei P70 herkesin merak ettiği o özelliğe sahip olacak

2024’te piyasaya sürülmesi beklenen Huawei P70 modeli, Mate 60 serisinde kullanılan alt ekran optik parmak izi teknolojisini koruma edecek. Ayrıyeten, evvelki raporlarda da belirtildiği üzere Kirin 9000S yonga setini kullanması bekleniyor. Huawei, 2024 yılında akıllı telefon ihracatını ikiye katlamayı hedefliyor ve bu hedefle 60 ila 70 milyon adet ortasında bir ünite hedefliyor. Şirket, bu talebi karşılamak ismine parmak izi modüllerinin edinimine öncelik veriyor ve P70’in problemsiz bir lansman ve dağıtım için faal olarak stok oluşturuyor.

Geçtiğimiz ay boyunca, Huawei, ortaklarından daima yüksek hacimli siparişlerle karşılaştı ve bu da kritik bileşenlerin kıtlığına ve üretim oranlarında aksamalara yol açtı. Lakin şirket, P70 modelinin de stratejisinin merkezinde yer alması beklenen 60-70 milyon akıllı telefon gönderme maksadına sadık kalmaya devam ediyor. Ek olarak, 2024 itibariyle Qualcomm ile olan kontaklarını büsbütün kesip yeni modeller için yalnızca kendi geliştirdiği Kirin işlemcilerini kullanacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar