Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaMobilHuawei ve Honor yine birleşecek mi?

Huawei ve Honor yine birleşecek mi?

Huawei’nin 2019’da uğradığı ABD yaptırımları sonucu önemli zorluklar yaşadığı bir periyotta, Honor markasıyla olan bağını koparması büyük yankı uyandırmıştı. Bu ayrılık, Huawei’nin küresel pazardaki varlığını kaybetmesine sebep olmuş, hatta kendi markası altında bile telefon üretmekte zorlanmıştı. Bu dertli periyodun akabinde Honor, Shenzhen Zhixin New Information Technology’ye satıldı. Bu satış, Honor’un ayakta kalmasını “garanti” altına almak gayesiyle gerçekleşti.

Yıllar geçtikten sonra, her iki şirket de bağımsız yollarına devam etti. Fakat son devirde, Honor ve Huawei’nin tekrar birleşeceği istikametinde dedikodular dolaşmaya başladı. Fakat Honor’un CEO’su Zhao Ming bu dedikodulara açıklık getirdi.

Zhao Ming, Honor’un Huawei’ye geri dönüşünün katiyetle mümkün olmadığını tabir etti. Honor’un Huawei’ye geri dönüş yapma fikrini “tamamen imkansız” olarak nitelendiren Ming, Huawei’yi Honor için “en hürmet duyulan ve beklenen rakip” olarak gördüğünü belirtti. Ming’e nazaran, bir şirketin güçlü bir rakiple karşı karşıya gelmesi durumunda iki seçeneği bulunmaktadır: Ya bu rakiple birleşir ya da ona karşı yarışır. Zhao Ming, Huawei ile birleşmenin uzun vadede Honor’u zayıflatacağına inanıyor.

Huawei ve Honor tekrar birleşecek mi?

Zhao Ming, Honor’un çalışanlarının bu rekabetten epey heyecan duyduğunu söyledi. Honor’un inovasyon konusunda kararlı olduğunu belirten Ming, eserlerini daha hafif, ince ve güçlü hale getirmeye devam edeceklerini söz etti. Huawei ile olan rekabetin, sanayideki yenilikleri teşvik edeceğini düşünüyor.

Ayrıca Ming, Honor’un gelirinin %10’dan fazlasını araştırma ve geliştirmeye ayırdığını belirtti. Bu yatırımlar sayesinde Honor, “Eye Protector” ekranı ve “Shark” şarj teknolojisi üzere kendi özgün teknolojilerini geliştirdi. Zhao Ming, eski Huawei çalışanlarının Honor’un başarılarından gurur duymalarını umuyor. Honor’un emelinin, Huawei’nin en güçlü rakibi olmak olduğunu vurgulayan Ming, bu yaklaşımın, Honor ve Huawei ortasındaki geçmiş ilgiyi onurlandırmanın en düzgün yolu olduğunu tabir etti.

Yani, Huawei ve Honor’un yine birleşeceği tarafındaki dedikodular, Honor’un CEO’su Zhao Ming tarafından yalanlandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar