Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilHuawei’in ekranı Gorilla Glass’ı geride bıraktı!

Huawei’in ekranı Gorilla Glass’ı geride bıraktı!

Huawei’nin amiral gemisi modeli Mate 60 Pro, birçok açıdan evvelki modellerine nazaran değerli geliştirmeler sunuyor. Bilhassa aygıtın ikinci jenerasyon esirgeyici ekranı Kunlun Glass 2, birtakım dayanıklılık testlerinden muvaffakiyetle geçerek dikkat çekti. Bu yeni kuşak muhafaza, birtakım üst düzey akıllı telefonlarda kullanılan Corning Gorilla Glass’ı geride bıraktı üzere görünüyor.

Huawei Mate 60 Pro, internet üzerinden yayınlanan bir dayanıklılık testine tabi tutuldu. PBKReviews tarafından yapılan bu testte, aygıt tekraren beton yere düşürüldü. Mate 60 Pro, bu kuvvetli süreçte çatlama, kırılma ya da çizilme belirtisi göstermedi. Dahası, aygıtın delikli ekranı, düşük süratle üzerinden araba geçtiğinde bile sağlam kaldı. Ekran, test boyunca çalışır haldeydi ve rastgele bir problemle karşılaşılmadı.

Huawei’in ekranı Gorilla Glass’ı geride bıraktı!

PBKReviews’ın değerlendirmesine nazaran, Huawei Mate 60 Pro, Corning Gorilla Glass kullanan Samsung S23 Ultra üzere üst düzey modellere nazaran daha güçlü. Kunlun Glass 2’nin sunduğu bu üstün muhafaza, Mate 60 Pro’nun S23 Ultra’dan daha dirençli ve sağlam olmasını sağladı. Huawei’nin, bu yeni jenerasyon müdafaa teknolojisini bundan sonraki modellerinde de kullanması bekleniyor. Lakin, bu teknolojinin başka markaların aygıtlarında kullanılıp kullanılmayacağına dair şimdi net bir bilgi bulunmuyor.

Genel olarak, Huawei’nin bu yeni amiral gemisi modeli, dayanıklılık ve sağlamlık konusunda epey başarılı bir performans sergiliyor. Kunlun Glass 2 müdafaasının, aygıtın güçlü şartlarda bile sağlam kalmasını sağladığını görmek, teknoloji meraklıları için epeyce heyecan verici. Huawei’nin, bu başarılı teknolojisini ilerleyen devirlerde de kullanarak kullanıcılarına daha güçlü ve uzun ömürlü aygıtlar sunması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar