Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram öyküler için yesyeni bir özelliği test ediyor

Instagram öyküler için yesyeni bir özelliği test ediyor

Uygulamada halihazırda muhakkak arkadaşları bir listeye ekleme ve Kıssaları sırf o küme beşerle paylaşma imkanı sağlayan “Yakın Arkadaşlar” özelliği bulunuyor. Bu, bilhassa herkese açık bir profiliniz varsa, size toplumsal ağda biraz mahremiyet sağlıyor.

Ancak bazen en yakın arkadaş kümeniz dışındaki şahıslarla de paylaşacaklarınız olabilir. Birden fazla liste oluşturma ve ve bu listeyle paylaşma seçeneğine sahip olmak, açıklamaya uymayan şahısları Yakın Arkadaşlar listenize eklemek zorunda kalmayacağınız ve ilgili güncellemeleri farklı kişi kümeleri ve takipçi alt kümeleriyle paylaşabileceğiniz manasına geliyor.

İnanç Can Çekmez: Instagram Öyküler Için Yesyeni Bir Özelliği Test Ediyor 1

Mosseri, “Test edilen bu yeni özellik öykülerinizi daha küçük kümelerle paylaşmanıza imkan tanıyacak ve öykülerinizi kimlerin görebileceği konusunda size daha fazla denetim sağlayacak.” dedi. “Yakın Arkadaşlar’ı sıklıkla kullanan biri olarak, hayatımdaki beşerler için ek listeler oluşturabileceğim için hayli heyecanlıyım.”

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz üzere örneğin kardeşleriniz ya da yemek yemeyi seven birtakım tanıdıklarınız için farklı kümeler oluşturabilirsiniz. Mosseri birden fazla liste oluşturabilme konusunda heyecanlı görünse de bu hala deneysel bir özellik ve daha geniş çapta yayınlanacağının garantisi yok.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar