Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobiliOS 17.2.1 güncellemesi iPhone'larda temas sıkıntılarına yol açıyor

iOS 17.2.1 güncellemesi iPhone’larda temas sıkıntılarına yol açıyor

Akıllı telefonlar dünyasında donanım kadar yazılım da büyük bir kıymet taşıyor. Güncellemeler, yeni özellikler ekleyerek ve performansı artırarak cihazlarımızı daha uygun hale getirebilir. Lakin Android ve iOS üzere işletim sistemlerini yönetmek hiç de kolay değil. En küçük bir yanılgı bile önemli sıkıntılara yol açabilir ve milyonlarca iPhone kullanıcısını mağdur edebilir. Ne yazık ki Apple, bu durumu iOS 17.2.1 güncellemesi sonrasında yaşadı.

iOS 17.2.1 güncellemesi, yeni özellikler getirmese de uzun müddettir yaşanan batarya problemine bir tahlil sundu. Lakin Apple, bir sorunu çözerken diğer bir sorun yarattı. Dünya genelindeki iPhone kullanıcıları, bu güncellemeyi yükledikten sonra hücresel ilişkide sorunlarla karşılaştı.

Telefonları sıfırlamak ve fabrika ayarlarına döndürmek dahil yapılan tüm denemeler sorunu çözemedi. Apple, bu hususta kullanıcılara bir garanti vermedi. Ferdî tecrübeme nazaran, 19 Aralık’ta yayınlanan güncellemeyi çıktığı gün yükledim ve iPhone 14 Pro Max’imde 10 günden fazla bir müddettir emsal bir meseleyle karşılaşmadım. Bu durum, sorunun yaygın olmadığına işaret ediyor üzere görünüyor.

iOS 17.2.1 güncellemesi iPhone’larda ilişki meselelerine yol açıyor

iOS 17.2.1 güncellemesini şimdi yüklemeyen kullanıcıların dikkatli olmaları gerekiyor. Apple, bu problemleri 17.2.2 yahut 17.3 güncellemesiyle çözmeyi planlıyor. Sorun yaşayan kullanıcılar için süreksiz bir tahlil, iOS 17.3 kamu beta programına katılmak olabilir. İşte yapmanız gereken adımlar:

Apple’ın beta programına katılın.

iPhone’unuzu iCloud yahut iTunes’ta yedekleyin.

Beta profilini indirin: Ayarlar > Genel > Profil.

Beta sürümünü yükleyin: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme.

iOS 17.3 Kamu Beta’sını indirip yükleyin.

Bu adımlar, yaşanan problemleri süreksiz olarak çözebilir ve yeni özelliklerin keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar