Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPad Küçük 7 bir kere daha gündemde

iPad Küçük 7 bir kere daha gündemde

2023 sonu yahut 2024 başında piyasaya sürülmesi beklenen yeni kuşak iPad Küçük, mevcut modele nazaran birçok yenilikle gelecek. Şu ana kadar edindiğimiz bilgilere nazaran yeni iPad Mini, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘te kullanılacak olan A16 Bionic yonga setiyle güçlendirilecek. Bu, mevcut iPad Mini’deki A15 Bionic yonga setine nazaran mütevazi bir yükseltme olsa da, bu özellik tabletini piyasadaki en güçlülerden biri yapacak.

Ön ve art kameraların geliştirilmesi de kelam konusu. Hangi kamera iyileştirmelerinin yapılacağı konusunda net bir bilgi olmamakla birlikte, Apple’ın Photonic Engine ile düşük ışıkta daha düzgün performans ve ProRes video kaydı üzere yeni yazılım özelliklerini eklemesi bekleniyor. Ayrıyeten Audio Zoom özelliği ile ses kaydının odaklandığı noktada daha net ve kaliteli olması sağlanacak.

iPad Küçük 7 bir kere daha gündemde

Apple, iPad Mini için yeni renk seçenekleri sunmayı da planlıyor. Şu anki model Uzay Grisi, Yıldız Işığı, Pembe ve Mor renk seçenekleriyle mevcut. Apple, bu renkleri kimilerini koruyarak ve birtakım yeni seçenekler ekleyerek genişletebilir.

Son olarak, birtakım kullanıcıların mevcut modelde şikayetçi olduğu portre modunda fark edilen jelly scrolling isimli ekran yırtılma meselesini azaltmak için ekranın montaj tarafının değiştirileceği söyleniyor. Bu ekran sorunu, iPad Mini’nin portre modundayken en bariz biçimdedir, lakin ekranın montaj istikametinin değiştirilmesi ile bu tesir azaltılacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar