Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 12 için şok karar! Büsbütün yasaklandı!

iPhone 12 için şok karar! Büsbütün yasaklandı!

Fransız hükümeti, tanınan akıllı telefon üreticisi Apple’ın iPhone 12 modelini ülke genelinde satışını yasakladı. Bu karar, iPhone 12‘nin çok radyasyon sinyalleri yaydığı gerekçesiyle alındı. Fransa, tüketici sıhhatine yönelik potansiyel riskleri önlemek gayesiyle bu türlü bir adım atmış durumda.

Fransa’da birçok akıllı telefon modeli, radyasyon düzeyleri açısından tertipli olarak inceleniyor ve sınıflandırılıyor. Radyasyon sinyali yayma düzeyi yüksek bulunan aygıtlar, satışa sunulmalarına müsaade verilmiyor. Bu kapsamda yapılan son incelemeler sonucunda iPhone 12‘nin sonları aştığı ve radyasyon sinyali konusunda risk taşıdığı tespit edildi.

iPhone 12 için şok karar! Büsbütün yasaklandı!

Ancak bu yasak, sırf iPhone 12 modelini etkiliyor. Apple’ın öteki akıllı telefon modelleri Fransa’da satışa devam edecek. Ülkede iPhone 12’nin yasaklanması, telefonun birinci çıkışından yıllar sonra geldi ve bu durum reaksiyonla karşılandı. Birçok kişi “Eğer bu türlü bir şey varsa şimdiye kadar neden beklendi?” formunda yorumlarda bulundu.

Apple, eserlerinin güvenliği ve kullanıcı sıhhati mevzularında dünya genelinde yüksek standartlara sahip olduğunu savunuyor. Şirket, iPhone 12‘nin radyasyon düzeylerinin hudutları aşmadığını ve tüm memleketler arası düzenlemelere uygun olduğunu belirtiyor.

Fransız hükümetinin iPhone 12 yasağı, teknoloji dünyasında dikkatle takip edilen bir gelişme olarak öne çıkıyor. Benzeri yasaklar, tüketici güvenliği ve sıhhatine yönelik tasaları ele almak emeliyle diğer ülkelerde de gündeme gelebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar