Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobiliOS 17 ne vakit çıkacak?

iOS 17 ne vakit çıkacak?

iOS 17’nin genel önizlemesi haziran ayından bu yana mevcut ve Apple’ın bugünkü açılış konuşmasında özetlediği bir dizi tasarım güzelleştirmesini şimdiden gösterdi.

Eski telesekreter günlerindeki üzere, kişi iletisini bırakırken bu davetleri cevaplayabileceksiniz. Sesli bildiri bıraktıklarında iOS 17 artık size kolaylık sağlamak için bildirisi yazıya dökecek.

Mesajlar da çok sayıda güncelleme alıyor ve bunların en büyüğü çıkartmalar. Kullanıcılar, iletilerine emoji çıkartmaları yapıştırabilecek ve ek efektler ve metinler eklemeden evvel sinema rulolarındaki içeriği kullanarak Canlı Çıkartmalar oluşturabilecek. Mesajlar’ın öbür yeni özellikleri ortasında, amacınıza inançlı bir biçimde ulaştığınızda muteber bireyleri uyaran Check In özelliği yer alıyor.

iOS 17 ne vakit çıkacak?

AirDrop da artık daha büyük evrakları paylaşmak için kullanılabilecek.

Ve widget’lar! iOS 17‘de o kadar çok widget var ki! Ana Ekranda widget’lar, Kilit Ekranında widget’lar var, hatta Bekleme Modunda da widget’lar var!

Apple’ın, bugün yayınlanan bir Apple basın bültenine nazaran “iPhone kullanıcılarının günlük tutma yoluyla şükranlarını yansıtmalarına ve uygulamalarına yardımcı olan yeni bir uygulama” olan Journal üzere yeni işletim sistemi yinelemesi için çalışmalarında daha da fazla güncelleme var. Bu, biraz kendini beğenmiş bir Not Defteri’ne benziyor ancak, içinde yaşadığımız bu çılgın, karışık vakitlerde işinize yarayan ne vars olumlu. Daha da heyecan verici olanı, sistemin yazım kontrolü de daha az “ördek” otomatik düzeltme verecek biçimde geliştirildi. Küme sohbetlerinde artık inançta olacaksınız.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar