Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max selfie kamerasıyla birinciliğe yerleşti

iPhone 15 Pro Max selfie kamerasıyla birinciliğe yerleşti

iPhone 15 Pro Max, DxOMark testlerinde fevkalâde kamera puanları elde etti ve toplamda 154 puan alarak ikinci sıraya yerleşti. Aygıt, yalnızca iki puanla Huawei P60 Pro’nun gerisinde kaldı. DxOMark, selfie kamerasının performansını açıkladı ve iPhone 15 Pro Max, geçen yıl olduğu üzere bu alanda da birinci sırayı kapmayı başardı.

Cihaz, 149 puan ile selfie kamera sıralamasında dorukta bulunurken, kendisinden evvelki model olan iPhone 14 Pro Max’dan dört puan daha yüksek bir skor elde etti. Hem iPhone 15 Pro Max hem de iPhone 14 Pro Max, 12 megapiksel ön kamera ile 1/3.6 inç sensör, otofokus ve optik imaj stabilizasyonu özelliklerine sahip. DxOMark, iPhone 15 Pro Max’in daha üstün performansını yeni A17 Pro çipine ve manzara sinyal işlemcisine (ISP) bağlıyor.

Şinasi Kaya: Iphone 15 Pro Max Selfie Kamerasıyla Birinciliğe Yerleşti 1

iPhone 15 Pro Max selfie kamerasıyla birinciliğe yerleşti

Selfie kamerası, yanlışsız pozlama, süratli ve kesin otofokus, geniş dinamik aralık ve gündüz ışığında yüksek ayrıntı düzeyi ile etkileyici. DxOMark, kullanıcı kayıt sırasında hareket etse bile tesirli görüntü stabilizasyonunu da övgüyle karşılıyor. Lakin kamera, eksiksiz değil. Telefonun sensörü geniş bir alan derinliğini tercih ediyor, lakin bu durum, yeterli ışık şartlarında bile imgelerde görünür gürültüye neden olabiliyor. Kamera vakit zaman renk kusurları gösterebilir ve görüntü kaydederken fotoğraftan resme sertlik bazen değişebilir.

Aynı halde, portre modunda, Face ID modülü derinliği yanlışsız bir halde hesaplar ve doğal bir art plan bulanıklık efekti oluşturur. Ancak örnek fotoğrafta görüldüğü üzere, Apple, kişisel saçlar üzere ince ayrıntılarla başa çıkma konusunda sıkıntılar yaşıyor, bu da portre modunun yakından incelendiğinde bir yazılım simülasyonu üzere görünmesine neden olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar