Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 serisinin en tanınan modeli hangisi dersiniz?

iPhone 15 serisinin en tanınan modeli hangisi dersiniz?

Geçen ay Apple, iPhone 15 serisini tanıttı. En son iPhone’lar dünya genelinde yaklaşık dört haftadır satışta bulunuyor. Bu mühlet, bu akıllı telefonların ön sipariş ve talep durumunu anlamak için kâfi bir müddet. Bir analist sayesinde, en son iPhone’ların Hindistan’daki performansı hakkında kısa bir fikrimiz var.

Abhilash Kumar isimli bir TechInsights analisti, iPhone 15 serisinin Hindistan’daki arz ve talebi hakkında fikirlerini paylaştı. TechInsights’in varsayımlarına nazaran, dört yeni iPhone’un hepsi ortasında, Hindistan’da en çok satan model, tertipli iPhone 15 modeli. Onu en kıymetli model olan iPhone 15 Pro Max izliyor.

iPhone 15 serisinin en tanınan modeli hangisi dersiniz?

Öte yandan iPhone 15 Plus, en az talep gören model olmasına karşın, geçen yıl bir ay gecikmeli olarak piyasaya sürülen iPhone 14 Plus‘a nazaran uygun bir biçimde karşılanmış durumda. Bu nedenle iPhone 15 Pro, üçüncü sırada rahatça yer alıyor. Buna karşın, baz iPhone 15 için bekleme mühleti, geçen yıldan daha evvel mahallî montaj nedeniyle yaklaşık 1 hafta sürüyor. Başka yandan, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için bekleme mühleti yaklaşık 3 hafta yahut daha fazla.

iPhone Pro modelleri hala yalnızca Çin’de üretiliyor. iPhone 15 Plus‘ın ise bu çeyrek itibariyle Hindistan’da monte edileceği bildiriliyor. Ayrıyeten Abhilash, iPhone 15 Pro Max’in Hindistan’da talebinin yüksek olduğunu, Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğundan 720 dolar daha kıymetli olmasına karşın, bu artan talebi, 5x tetraprism zoom kamerası, titanyum çerçeve ve USB Type-C üzere özelliklerin tetiklediğini belirtiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar