Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max sınıfta kaldı: Dayanıklılık testini geçemedi!

iPhone 15 Pro Max sınıfta kaldı: Dayanıklılık testini geçemedi!

Apple, iPhone 15 Pro Max için dayanıklılık ve kalite manasında titanyum üzere güçlü malzemeler kullandığını argüman etmişti. Lakin tanınan YouTube fenomeni JerryRigEverything’in son test görüntüsüne nazaran, bu yeni model evvelki iPhone’lardan daha güçlü değil.

2014 yılında piyasaya sürülen iPhone 6 Plus, daha zayıf bir alüminyum yapısı nedeniyle kısa müddette eğilme meseleleriyle gündeme gelmişti. Bu olay, teknoloji dünyasında “#BendGate” olarak isimlendirildi. O vakitten bu yana Apple, iPhone’ların yapı kalitesini artırmak için 7000 serisi alüminyum, cerrahi kalite paslanmaz çelik ve son olarak iPhone 15 Pro serisi için havacılık kalitesi titanyum üzere daha güçlü malzemeler kullandı.

iPhone 15 Pro Max sınıfta kaldı: Dayanıklılık testini geçemedi!

Ancak JerryRigEverything‘in testlerine nazaran, iPhone 15 Pro Max’in dayanıklılığı beklenenden daha zayıf. Ceramic Shield cam, Mohs sertlik ölçeğine nazaran 6. düzeyde çizilmeye başlarken, 7. düzeyde daha derin çizikler oluştu. Lakin aygıtın asıl sorunu bükülme testinde ortaya çıktı. Teste başlar başlamaz, iPhone 15 Pro Max’in art camı yalnızca 5 saniye içinde çatladı. Özellikle kamera adasının camı da test sırasında çatladı. Bu, iPhone’un gerçek hayat senaryolarında, örneğin yere düşürme ya da üzerine oturma üzere durumlarda basınca sağlam olmadığını gösteriyor.

Jerry, bu sonucun akabinde iPhone 15 Pro Max’in dayanıklılık testini geçemediğini belirtti ve aygıtın camının çatlaması durumunda Apple Store’da 200 USD karşılığında onarılması gerektiğini söyledi.

Ancak, görüntünün sonunda Jerry daha küçük model olan iPhone 15 Pro’yu da test etti. Şaşırtan bir biçimde, bu model dayanıklılık testinden muvaffakiyetle geçti ve rastgele bir kırık yahut çatlak oluşmadı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar