Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro'nun ısınma sorunu can sıkmaya başladı

iPhone 15 Pro’nun ısınma sorunu can sıkmaya başladı

Apple’ın iPhone 15 serisini 12 Eylül’de düzenlediği bir aktiflikte tanıttığını hepimiz biliyoruz. Bu yılın modelleri, teknik özellikleri ile birçok kişiyi etkileyerek dikkatleri üzerine çekti. Bilhassa Pro modellerinde kullanılan A17 Pro yonga seti ile evvelki işlemcilerin performansının nasıl aşıldığını daima birlikte gördük. Lakin bu performansın bir bedeli olduğu anlaşılıyor.

iPhone 15 Pro’nun kimi kullanıcıları, telefonlarının çok ısındığını belirtiyor. Akıllı telefonların ağır kullanımda ısınması doğal bir durumdur. Lakin birtakım argümanlara nazaran, iPhone 15 Pro, yalnızca 2 dakikalık FaceTime görüşmesi ya da 8-10 dakikalık Instagram Reels izleme sonrasında 42 dereceye kadar ısınıyor ve elde tutulamayacak kadar sıcak hale geliyor. Bu durum birtakım kullanıcılarda şarj sırasında da yaşanıyor. Çok ısınma nedeniyle telefonun muhafaza moduna alınıp şarjın durduğuna dair şikayetler bulunuyor.

iPhone 15 Pro’nun ısınma sorunu can sıkmaya başladı

Bu bahiste duyumlarıyla tanınan Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro ve Pro Max’ta yaşanan çok ısınma meselesinin nedenini açıklamaya çalıştı. Kuo’ya nazaran sorun, yeni 3nm yonga setinden fazla telefonun yükünü azaltma gayesiyle yapılan tasarım değişikliklerinden kaynaklanıyor. Kuo, iPhone 15’in yeni titanyum çerçevesini hatalı olarak gösteriyor. Titanyum, paslanmaz çelikten daha hafif fakat ısıyı daha berbat ileten bir husus. Bu, iPhone 15’in ısısını tesirli bir halde dağıtamayabileceği manasına geliyor. Kuo ayrıyeten, iPhone 15’in üzerine bir kılıf takmanın, telefonun çerçevesi ile kullanıcının eli ortasında bir bariyer oluşturarak ısınmayı azaltabileceğini belirtiyor.

Eğer siz de yeni bir iPhone 15 Pro satın aldıysanız ve çok ısınma sorunu yaşıyorsanız, bu mevzuyu Apple ile görüşmenizde yarar var.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar