Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 Ultra İptal Oldu: En Pahalı iPhone 15, Yine “Pro Max”...

iPhone 15 Ultra İptal Oldu: En Pahalı iPhone 15, Yine “Pro Max” Olacak!

Apple, yarın akşam gerçekleştireceği “Wonderlust” isimli etkinliğinde iPhone 15 ailesini bizlerle buluşturacak. Tanıtılacak cihazlar, tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi standart, Plus, Pro ve Pro Max olarak karşımıza çıkacak.

Serinin en güçlü ve en pahalı telefonu olacak Pro Max’le ilgili son aylarda bir söylenti dolaşıyordu. Bu söylentiler, Apple’ın cihazın ismini “Ultra” olarak değiştirebileceğini ortaya koymuştu. Ancak Bloomberg’ten Mark Gurman’ın raporu bunun gerçekleşmeyeceğini gösterdi.

Pro Max ismi devam edecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15 Ultra İptal Oldu: En Pahalı Iphone 15, Yine “Pro Max” Olacak! 1

Gurman’ın raporuna göre en güçlü iPhone 15, beklenenin tersine Pro Max olarak isimlendirilmeye devam edecek ve Ultra ismini almayacak. Son bir yıldır çıkan iddialar, şirketin Apple Watch Ultra’nın ardından iPhone’lara da bu ismi getireceğini söylüyordu. Ancak görünen o ki bu gerçekleşmeyecek.

USB-C ile geleceği artık neredeyse kesinleşen iPhone 15 Pro Max’in, standart modellerin aksine titanyum kasa ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca telefonda mevcut sınırın iki katına denk gelen 6x optik yakınlaştırma sunan periskop kameranın da yer alacağı söyleniyor. Hatta Apple’ın, bu yüzden Pro Max fiyatına 100 dolarlık bir zam yapabileceğini ve cihazı 1199 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürebileceğini de söyleyelim. Ailenin diğer üyelerinde ise bir zam beklenmiyor.

iPhone 15 Pro modelleri hakkında tüm bildiklerimiz için:

 

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar