Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 16 hakkındaki birinci savlar hayli heyecan verici

iPhone 16 hakkındaki birinci savlar hayli heyecan verici

iPhone’un yeni serisi hakkında taze duyumlar alındı. Tanınan duyumcu Digital Chat Station, yaklaşan iPhone 16 modeli için birtakım heyecan verici özellikleri işaret ediyor.

iPhone 16 serisi, fizikî düğmeleri sanal katı haldedeki düğmelerle değiştirmeyi düşünüyor. Bu özellik daha evvel de gündeme gelmişti. Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu özelliğin iPhone 15 Pro modelleri için geldiğini evvelden kestirim etmişti. Başlangıçta, iPhone 15 Pro modellerinin fizikî hareket olmadan düğme basmalarını simüle etmek için iki Taptic Motor kullanması bekleniyordu, lakin Ming-Chi Kuo bu varsayımı daha sonra değiştirdi. Lakin Apple’ın sanal düğmeler üzerine olan ilgisi, bu özelliğin iPhone 16 serisinde sunulabileceğini gösteriyor.

iPhone 16 hakkındaki birinci savlar epey heyecan verici

Apple, standart iPhone modelleri için ekran yenileme suratını artırmayı düşünüyor. 13, 14 ve 15 serisi üzere modellerde tarihi olarak 60Hz yenileme suratı sunulmuştu. Yaklaşan iPhone 16 modeli bu trendi kırabilir ve 90Hz yahut 120Hz üzere yenileme suratlarına sahip olabilir. Bu, standart modeller için değerli bir gelişme olup, daha akıcı görseller ve genel olarak daha uygun bir ekran performansı sunar.

Ayrıca, iPhone 16 Pro serisi, kamera konusunda bir yükseltme görebilir. Spekülasyonlar, 48MP’lik bir üst seviye ana kamera sensörü ve 5X periskop telefoto lense işaret ediyor. Dynamic Island ve aygıtın genel dizaynının değişmemesi bekleniyor. Yaklaşan serinin Wi-Fi 7 özelliğine sahip olması da bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar