Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, Galaxy Z Flip 5 için güncelleme hazırlıklarında

Samsung, Galaxy Z Flip 5 için güncelleme hazırlıklarında

Samsung’un tanınan katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 5, Avrupa’da Eylül 2023 güvenlik güncellemesini almaya başladı. SamMobile tarafından yayınlanan bu bilgiye nazaran, kelam konusu güncelleme AWI3 sürüm numarasıyla geliyor ve boyutu yaklaşık 400MB civarında.

Güncelleme ile birlikte, telefonun evvelki sürümünde bulunan 60’tan fazla güvenlik açığı giderildi. Bu güvenlik güncellemelerinin ana maksadı, aygıtı daha stabil kılmak ve kullanıcı tecrübesini artırmaktı.

Samsung, Galaxy Z Flip 5 için güncelleme hazırlıklarında

Samsung Galaxy Z Flip 5, dikey olarak katlanabilen bir akıllı telefondur. Telefonun 6.7 inçlik AMOLED ekranı bulunmakta ve bu ekran 120Hz yenileme suratına sahip. Aygıtın kalbinde Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti 3.36 GHz suratında çalışıyor. Bu güçlü işlemciye 8GB RAM eşlik ediyor. Batarya kapasitesi olarak 3,700mAh kıymetinde bir bataryası bulunuyor ve bu bataryayı hem 25W süratli şarj takviyesiyle hem de kablosuz şarj imkanıyla doldurabilirsiniz. Telefon kutudan Android 13 işletim sistemiyle birlikte çıkıyor ve tıpkı vakitte IPX8 sertifikasına sahip ki bu da onun suya karşı sağlam olduğunu gösteriyor.

Eğer siz de Avrupa’da yaşayan bir Galaxy Z Flip 5 kullanıcısıysanız, güncellemeyi ayarlar menüsünden denetim edebilirsiniz. Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve yükle adımlarını izleyerek güncellemeyi alabilirsiniz. Ayrıyeten, bu güncellemeyi Samsung’un resmi yazılım veritabanından da manuel olarak indirebilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar