Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 16 serisi hakkında ortaya atılan tez herkesi heyecanlandırdı

iPhone 16 serisi hakkında ortaya atılan tez herkesi heyecanlandırdı

Apple, iPhone 15 serisini bu yılın ilerleyen devirlerinde piyasaya sürecek olmasına karşın, iPhone 16 serisi hakkında raporlar gelmeye başladı. Son gelişmede, Display Supply Chain Consultants analisti Ross Young, iPhone 16 serisinin premium modellerinin daha büyük ekranlarla geleceğini açıkladı.

Young, iPhone 16 Pro‘nun 6,3 inçlik bir ekran paneliyle geleceğini söylerken, iPhone 16 Pro Max’in ise daha da büyük, 6,9 inçlik bir ekrana sahip olacağını belirtti. Şu anda ekran boyutları yuvarlatılmış durumda ve gerçek boyutları bu ayın ilerleyen dönemlerinde açıklanacak.

Apple’ın böylesine büyük bir ekran boyutunu benimsemesi, iPhone serisi için birinci defa olacak. Fakat, akıllı telefonların ekran boyutu her yeni iterasyonla birlikte artmaya devam ediyor. Bu nedenle, iPhone 16 serisinin daha büyük ekranlarla gelmesi şaşırtan değil.

iPhone 16 serisi hakkında ortaya atılan sav herkesi heyecanlandırdı

iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max’in yanı sıra, Apple’ın bir de iPhone 16 Ultra isimli bir üst seviye modeli piyasaya süreceği söylentileri de var. Bu model, ek kamera geliştirmeleri, daha büyük bir ekran ve daha fazla özellik üzere özellikleriyle üst seviye bir seçenek olacak.

iPhone 16 serisinin, bilhassa de daha büyük ekranlı modellerinin, iPhone hayranları ortasında büyük ilgi uyandırması bekleniyor. Fakat, fiyatların da öteki iPhone modellerine nazaran daha yüksek olması beklenen. Apple, iPhone 16 serisi hakkında resmi bir açıklama yapmadı lakin iPhone 15 serisi piyasaya sürülmeden evvel gelecek yılın modelleri hakkında yapılan spekülasyonlar, Apple hayranlarının heyecanını artırmaya devam ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar