Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobiliPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Akıllı telefon pazarındaki önder isimlerden biri olan Apple, önümüzdeki süreçte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Büyük bir aksilik olmazsa yeni iPhone modellerinin Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Eylül tarihinde tanıtılacak olan iPhone 15’ler çıkana kadar en şimdiki iPhone modelleri ise iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max.

Hali hazırda iPhone 14’ün ülkemizdeki başlangıç fiyatı 32 bin TL düzeylerinde. iPhone 14 Pro almak istediğinizde ise ödemeniz gereken meblağ 42 bin TL’yi buluyor. Pekala önümüzdeki süreçte bu fiyatlar nasıl şekillenecek? Lafı uzatmadan muştuyu verelim. iPhone modellerinin ülkemizdeki fiyatı yüzde 50 düşecek!

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Bilindiği üzere mevcut Cumhurbaşkanı’nın en büyük seçim vaatlerinden bir tanesi de üniversiteli gençlere bir defaya mahsus olmak üzere akıllı telefon ve bilgisayarı vergisiz bir formda satın alma hakkı verecek olmasıydı.

Hali hazırda bir iPhone modelinde vergileri çıkardığınız vakit fiyatı neredeyse yarı yarıya düşüyor. Bunu biz söylemiyoruz. Direkt olarak Apple’ın sitesinde satın alma kısmına girdiğiniz vakit vergiler hariç fiyatın, satış fiyatının neredeyse yarısı olduğunu görebiliyorsunuz.

Muhtemelen 2 hafta gerçekleşecek olan 2. Tur seçimlerinden sonra, okulların açılmasına yakın bir vakitte bu vaat yerine getirilecektir. O periyotta yeni çıkan iPhone modelini yarı fiyatına almak da mümkün olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar