Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobiliPhone alarm meseleleri için ayar ipucu

iPhone alarm meseleleri için ayar ipucu

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir modülü haline geldi. Günlük hayatta irtibattan finansal süreçlere kadar birçok alanda onlara güveniyoruz. Ayrıyeten telefonlarımızın en değerli fonksiyonlarından biri de sabahları bizi uyandıran alarm saatleri olması. Benim ve senin üzere pek çok kişi, telefonlarının alarmıyla güne başlıyor. Lakin son vakitlerde kimi iPhone kullanıcıları, bu özelliğin gerektiği üzere çalışmadığına dair şikayetlerde bulundu. Şayet misal bir sorun yaşadıysan ve telefonunun bozulduğundan tasa ediyorsan, korkmana gerek yok. Zira Apple, bu sorunun kendi yanılgıları olduğunu kabul etti. İşte detaylar…

iOS güncellemeleri, iPhone kullanıcıları için çeşitli yeni özellikler getiriyor. Bu özelliklerden kimileri çabucak fark edilirken, kimileri gözden kaçabiliyor. Mesela, iOS 17.1 güncellemesiyle tanıtılan “Dikkat Odaklı” özelliğini duydunuz mu? Bu dikkat cazibeli özellik, TrueDepth kamera sistemi kullanarak göz hareketlerinizi takip ediyor ve iPhone’unuza bakıp bakmadığınızı belirliyor.

iPhone alarm sıkıntıları için ayar ipucu

Gözleriniz ekrandan uzaklaştığında ekran kararmaya başlıyor ve gözlerinizi ekrana çevirdiğinizde tekrar parlaklık kazanıyor. Lakin bu kullanışlı özellik, iPhone alarmınızda istenmeyen sıkıntılara neden olabilir. İtiraf etmeliyim ki, bu özellik birinci bakışta epeyce etkileyici görünse de, beklenildiği kadar uygun çalışmıyor. Birtakım iPhone’larda “Dikkat Odaklı” özelliği etkinleştirildiğinde, sistem alarm çaldığında sizin ekrana baktığınızı zannederek alarmı sessize alıyor.

Sonuç olarak, kullanıcılar fazla uyuyup işe, okula yahut başka değerli işlerine geç kalabiliyorlar. Ne yazık ki, Apple şu anda bu sorun için bir tahlil sunmuyor. Sorun yaşamak istemeyen kullanıcıların bu özelliği devre dışı bırakmaları gerekiyor. “Dikkat Odaklı” özelliğini kapatmak için şu adımları izleyin:

Ayarlar uygulamasını açın.

Erişilebilirlik’e dokunun.

Görüntü ve Metin Boyutu’nu seçin.

Dikkat Odaklı Özellikler’e dokunun.

‘Dikkat Odaklı’ seçeneğini kapatın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar