Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilİşte AnTuTu sonuçlarına nazaran listenin hakimi!

İşte AnTuTu sonuçlarına nazaran listenin hakimi!

Çinli karşılaştırma platformu AnTuTu, Eylül ayının en düzgün performans gösteren Android amiral gemisi akıllı telefonlarını açıkladı. Liste, OnePlus Ace 2 Pro‘nun Ağustos ayında olduğu üzere Eylül’de de en uygun Android amiral gemisi olarak doruktaki yerini koruduğunu gösteriyor.

OnePlus Ace 2 Pro, güçlü Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi sayesinde 1.66 milyon puan alarak bu testte başarılı oldu. Bu işlemci, aygıtın bu kadar yüksek puan almasında büyük bir rol oynuyor. Aygıtın tıpkı vakitte tam 24GB RAM’e ve 1TB depolama alanına sahip bir üst modeli de bulunuyor.

OnePlus Çin Lideri Li Jie, OnePlus Ace 2 Pro‘nun fiyat/performans oranında bu düzeyde bir rakibi olmadığını belirtiyor. Aygıtı, fiyatına nazaran satın alabileceğiniz en güçlü eser olarak nitelendiriyor. Referans olarak, OnePlus Ace 2 Pro’nun başlangıç fiyatı 2.999 yuan (~410$) iken, AnTuTu tarafından test edilen 24GB + 1TB modeli yalnızca 3.999 yuan (~550$) fiyatla satılıyor.

Yıllar içerisinde amiral gemisi segmentinin sıralamasında sıkça görüldüğü üzere, Qualcomm’un en son yonga seti, bu durumda Snapdragon 8 Gen 2, domine ediyor. Birinci 10’daki telefonların neredeyse tamamı Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile çalışıyor. Tek istisna, 10. sıradaki iQOO Neo8 Pro’dur. Bu telefon, MediaTek Dimensity 9200+ yonga seti ile güçlendirilmiştir.

Listede yer alan öteki telefonlar ortasında 1,645,443 puanla ikinci sırada yer alan iQOO 11S bulunuyor. Başkaları ortasında RedMagic 8S Pro, iQOO 11 Pro, Vivo X90 Pro+, Oppo Find X6 Pro, OnePlus 11, Xiaomi 13 Ultra ve iQOO Neo8 Pro bulunmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar