Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaBilimKoronavirüs kabusu bitmedi! Meskenlerde fiyatsız test dağıtımına başlanıyor!

Koronavirüs kabusu bitmedi! Meskenlerde fiyatsız test dağıtımına başlanıyor!

25 Eylül pazartesi gününden itibaren her hane, Sıhhat ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’nın (HHS) sitesi COVID.gov aracılığıyla dört fiyatsız COVID-19 testi talep edebilecek. HHS, daha evvel dağıtılan testlerin burada gösterilen uzatılmış son kullanma tarihlerine sahip olduğunu belirterek, testlerin 2023 sonuna kadar kullanılması amaçlanıyor.

Ücretsiz COVID-19 testleri sağlamaya yönelik evvelki program, halk sıhhati acil durumunun sona ermesinin akabinde Mayıs ayında durdurulmuştu. O devirde hükümet stoklarını yenilediğini argüman ediyor. Lakin şu anda 600 milyon dolar COVID-19 testlerinin üretimine gidiyor ve akabinde meskende kullanım için 200 milyon dolar satın alınıyor.

Koronavirüs kabusu bitmedi! Meskenlerde fiyatsız test dağıtımına başlanıyor!

HHS Sekreteri Xavier Becerra, Washington DC’deki bir aktiflikte COVID-19 güçlendiricisini alırken fiyatsız testleri ve daha fazla yatırımı duyurdu. Becerra yaptığı açıklamada, “Bu kritik yatırımlar, ülkemizin meskende yapılan süratli Kovid-19 testleri üretim düzeylerini güçlendirecek ve virüsün yayılmasının azaltılmasına yardımcı olacak.” dedi.

ABD genelinde Kovid-19 hadiseleri aylardır süren düşüşün akabinde temmuz ayı başlarında artmaya başladı. Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri (CDC), 3-9 Eylül haftasında hastaneye müracaatların %7,7 artarak 20.538’e, Kovid-19 kaynaklı ölümlerin ise %4,5 artarak %2,3’e yükseldiğini bildirdi.

Ani yükselişin başlamasından iki aydan fazla bir mühlet sonra HHS virüsün “bittiği” tarafındaki ortak duyguyu karşı harekete geçti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar