Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaMobilM2 çipli MacBook'ların piyasaya sürülmesi, Intel işlemcili dizüstü bilgisayar satışlarını düşürebilir

M2 çipli MacBook’ların piyasaya sürülmesi, Intel işlemcili dizüstü bilgisayar satışlarını düşürebilir

Ulaş Utku Bozdoğan: M2 Çipli Macbook'Ların Piyasaya Sürülmesi, Intel Işlemcili Dizüstü Bilgisayar Satışlarını Düşürebilir 1

Apple’ın yeniden tasarlanan M2 çipli MacBook Air‘i yakında piyasaya sürülecek. Bu durum ise bazı Windows dizüstü bilgisayar üreticilerini endişelendiriyor. Zira Intel tabanlı dizüstü bilgisayar satışları bu durumdan olumsuz etkilenebilir.

Apple, Samsung’un iPhone teknolojisini çaldığını iddia etti

2 gün önce eklendi

M2 çipinin Intel’den daha iyi sonuç vermesi, Windows tabanlı dizüstü bilgisayar satanları tedirgin ediyor

Ulaş Utku Bozdoğan: M2 Çipli Macbook'Ların Piyasaya Sürülmesi, Intel Işlemcili Dizüstü Bilgisayar Satışlarını Düşürebilir 3

DigiTimes tarafından hazırlanan rapora göre 1.000 dolar ile1.500 dolar arasında bir fiyata sahip MacBook Air’in diğer üst düzey dizüstü bilgisayarları geride bırakacak. Ayrıca raporda Windows dizüstü bilgisayar üreticilerinin, enflasyon ve ekonomik gerilemenin yol açtığı fiyatlar yüzünden tüketici duyarlılığının zayıflamasından dolayı endişe duydukları belirtildi.

Apple’ın geliştirdiği işlemci, Mac serisi için oyunun kurallarını değiştirdi. 2020’de yapılan kıyaslamalar, M1 çipli MacBook Air’in, Intel tabanlı 16 inç MacBook Pro’dan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koymuştu. Aynı zamanda yapılan testler sonucu M2 yongasının 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemciden daha hızlı olduğuda ortaya kondu. Bu sebeplerden ötürü ise Intel satıcıları, yakında satışa sunulacağı tahmin edilen M2 çipli MacBook Air’in piyasaya sürülmesinden tedirgin.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Mini Haberleri
  • Intel işlemcili dizüstü bilgisayar satışları düşebilir

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar