Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobilMate 60 serisi Huawei’yi yine tepeye taşıdı!

Mate 60 serisi Huawei’yi yine tepeye taşıdı!

Çin’in en şimdiki pazar bilgileri, Huawei’nin akıllı telefon pazarındaki üst sıralara dönüşünün sinyallerini veriyor. 2020’de ABD’nin yaptırımları nedeniyle güç günler geçiren şirket, Huawei Mate 60 serisi ve Huawei Mate‘in lansmanıyla pazarın tepesine tırmanmaya başladı.

33. haftadan 36. haftaya kadar olan süreçte Huawei’nin pazar hissesi %10,3’ten %17’ye yükseldi. Xiaomi, birkaç hafta evvel Çin’de %18,4 ile başkanken, şu anda %14’lük bir orana geriledi. Huawei’nin eski alt markası Honor’un pazar hissesi ise %17,7’den %17,2’ye düşüş gösterdi. Öteki öne çıkan markalar ortasında OPPO, vivo ve Apple bulunuyor. Huawei Mate 60 serisi ve Huawei Mate’in güçlü performansıyla pazarda bir karışıklık yaşanıyor.

Mate 60 serisi Huawei’yi yine tepeye taşıdı!

Huawei’nin bu yılki başarılı performansı, 2023’ün dördüncü çeyreğinde çok daha bariz hale gelecek. Yılı, Çin’de pazar önderi olarak kuvvetli bir formda tamamlaması bekleniyor. Bu, Xiaomi, OPPO, vivo ve Honor markalarından birinin Huawei tarafından doruktan indirilmesine neden olacak. Apple ise Çin akıllı telefon pazarında kıymetli bir büyüme gösteremeyerek kenarda kalmaya devam ediyor.

Son olarak, amiral gemisi Huawei Mate 60 Pro, güçlü dayanıklılık testinden muvaffakiyetle geçti. Aygıt, beton yere düşmeye ya da bir otomobil tarafından üzerinden geçilmeye dayanabildi. Huawei’nin üst segment aygıtında bulunan Kunlun Glass 2 müdafaası, Samsung S23 Ultra‘daki Corning Gorilla Glass’tan daha sağlam çıktı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar