Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaOtomobilMehmet Şimşek açıkladı! Kamuya yalnızca TOGG alınacak!

Mehmet Şimşek açıkladı! Kamuya yalnızca TOGG alınacak!

Türkiye’de kamuda tasarruf önlemleri artarak devam ediyor ve bu çerçevede dikkat çeken bir adım atıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamunun araç alımlarında büyük bir değişikliğe gidileceğini açıkladı. Kamuda yerli ve ulusal araba olan TOGG araçlarının tercih edileceğini belirten Şimşek, bu adımın hem yerli araba üretimini desteklemek hem de tasarruf sağlamak gayesi taşıdığını vurguladı.

Mehmet Şimşek, taşıtlar konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiklerini söz ederek, kamuya yeni araba alımlarının yalnızca TOGG araçlarıyla yapılacağını açıkladı. Bu adımın kamuda tasarruf yapma gayesi taşıdığı üzere yerli araba dalını de destekleyerek Türkiye’nin otomotiv sanayisine ivme kazandırması bekleniyor.

Mehmet Şimşek açıkladı! Kamuya yalnızca TOGG alınacak!

Bu karar, yalnızca mevcut araçlarla sonlu kalmayacak. Mehmet Şimşek, eldeki kamuya ilişkin araçların da satılacağını ve yerine TOGG araçlarının tercih edileceğini belirtti. Bu sayede kamunun taşıt filosu, yerli ve ulusal arabalarla yenilenecek ve yerli üreticilere takviye sağlanacak.

Mehmet Şimşek’den evvelki Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati de 2023 yılının başında TOGG için kamu alım garantisi uygulanacağını açıklamıştı. Nebati’nin açıklamasına nazaran, toplam 30 bin adet TOGG satın alınacaktı. Bu açıklama, yerli arabanın kamuda önemli bir talep göreceğinin bir işaretiydi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bu açıklaması, yerli araba kesiminin daha fazla ivme kazanmasına katkı sağlayacak üzere görünüyor. Aynı zamanda kamunun tasarruf önlemlerine ehemmiyet vererek kaynaklarını daha verimli bir biçimde kullanmaya devam edeceği bir devrin habercisi olarak görülüyor. Türkiye’nin yerli araba bölümü, ekonomik kalkınma ve istihdam oluşturma açısından büyük bir değere sahiptir ve bu tıp adımlar bölümün büyümesine katkı sağlayacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar