Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp arayüzü değişiyor! İşte yeni tasarım!

WhatsApp arayüzü değişiyor! İşte yeni tasarım!

WhatsApp, kullanıcı tecrübesini daima olarak güzelleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Artık de Android kullanıcıları için getirilecek olan yeni arayüz tasarımı geliştiriliyor. Bu değişiklik, iOS sürümüne benzeyen bir görünüm sunacak ve kullanıcılara daha sade bir tecrübe sunmayı amaçlayacak.

WhatsApp’ın Android beta sürümünde test edilmeye başlanan 2.23.21.12 kodlu güncelleme, uygulamanın görünümünü büyük ölçüde değiştiriyor. Sızdırılan tasarım ayrıntıları, Android kullanıcılarının yeni arayüze alışma konusunda önemli zorluklar yaşayabileceğini bizlere söylüyor. Bu değişikliklerle birlikte WhatsApp artık daha sade bir dizayna ve beyaz bir temaya sahip olacak.

Meral Erden: Whatsapp Arayüzü Değişiyor! İşte Yeni Tasarım! 1

WhatsApp arayüzü değişiyor! İşte yeni tasarım!

Yapılan değişikliklerin başında üst menüdeki yeşil renkli alanın beyaz renge dönüşmesi geliyor. WhatsApp’ın klasik yeşil teması, yeni arayüzde daha açık bir renk paleti ile değiştiriliyor. Bu, uygulamanın genel estetiğini daha çağdaş ve pak hale getiriyor. Ayrıyeten bu tasarım değişikliği, WhatsApp’ın iOS sürümü ile daha fazla benzerlik taşıyor, böylelikle iOS ve Android kullanıcıları ortasında bir ahenk sağlanıyor.

Görünümün dışında, WhatsApp’ın Android beta sürümü için yapılan güncelleme, daha evvelki sürümlerde bulunmayan birtakım özellikler de içeriyor. Lakin bu özelliklerin tam olarak neler olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmış değil.

WhatsApp, bu cins değişiklikler ve güncellemeleri beta sürümünde test ederek kullanıcı geri bildirimlerini toplamayı ve muhtemel yanlışları gidermeyi amaçlıyor. Beta sürümündeki testler başarılı bir halde tamamlandığında, güncelleme daha geniş bir kullanıcı kitlesi için sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar