Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilMeta'nın Twitter Rakibi Uygulamasına İlk Bakış!

Meta’nın Twitter Rakibi Uygulamasına İlk Bakış!

Geçtiğimiz aylarda, Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi dev platformların arkasındaki şirket Meta’nın, Twitter benzeri metin odaklı merkeziyetsiz bir platform çıkaracağı ortaya çıkmıştı. Sonrasında bu platform hakkında birçok bilgi gelmişti.

Bunlarda platformun “Barcelona” olarak adlandırıldığı, Instagram yoluyla giriş yapılacak ayrı bir uygulama olduğu belirtilmişti. Ayrıca yaz aylarında tanıtılabileceği de birkaç gün önce görülmüştü. Heyecanlı bekleyiş sürerken bugün uygulama hakkında yeni bilgiler geldi.

Meta’nın yeni uygulaması böyle gözükecek, Twitter benzeri birçok özelliğe sahip olacak

Şinasi Kaya: Meta'Nın Twitter Rakibi Uygulamasına İlk Bakış! 1

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Matt Navarra, Lia Haberman isimli bir kullanıcının paylaşımlarını alıntılayarak yeni platforma ilk bakışı atmamızı sağladı. Paylaşılan görüntüde, henüz resmi ismi belli olmayan platformun hem Twitter’ı hem de Instagram’ı andıran bir akışa sahip olabileceği görülüyor.

Platformun, merkeziyetsiz olan mikroblog uygulaması Mastadon gibi uygulamalara rakip olabileceği ifade ediliyor. Yani diğer uygulamalardaki kullanıcılar, Instagram tabanlı olacak yeni uygulamada profilleri ve içerikleri keşfedebilecek, takip edebilecek ve etkileşim kurabilecek.

Ana sayfada hem takip edilen kişilerin gönderileri hem de önerilen içerikler yer alacak. Ayrıca, 500 karaktere kadar metin içeren gönderiler paylaşılabilecek. Bu, Instagram gönderilerindeki 2,200’lük sınırdan daha az. Metin dışında video ve görsel paylaşılabileceğini de ekleyelim.

Son olarak uygulama, güvenlik özelliklerine de yer verecek. Instagram’da engellediğiniz hesaplar veya kelimeler bu platformda da engelli olacak. Haberman, uygulamanın Haziran ayında çıkabileceğini söylüyor. Twitter’a dişli bir rakip olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar