Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilMicrosoft Surface Duo, Ne Olduğunu Anlamadan Emekliye Ayrıldı: Artık Güncellenmeyecek!

Microsoft Surface Duo, Ne Olduğunu Anlamadan Emekliye Ayrıldı: Artık Güncellenmeyecek!

Teknoloji devlerinden biri olan Microsoft, 2019 yılında duyurduğu ve 2020’de piyasaya sunduğu çift ekranlı Surface Duo cihazına desteğini kesti. Artık Surface Duo, herhangi bir yazılım veya güvenlik güncellemesi almayacak.

Firma, 2019’da Surface Duo ile beraber Surface Neo isimli tabletini duyurmuştu. Windows 10X işletim sistemi ile satışa çıkacağı planlanan Surface Neo’nun piyasaya sunulması iptal edildi ve yola Android temelli Surface Duo ile devam etme kararı aldı. Cihazı duyurduğunda, yalnızca üç yıl boyunca güncelleme alacağını belirtmişti. 

Microsoft, bugün çift ekranlı Surface Duo cihazına verdiği desteği sonlandırdığını duyurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Surface Duo, Ne Olduğunu Anlamadan Emekliye Ayrıldı: Artık Güncellenmeyecek! 1

Microsoft, cihazı 2019’da duyurup 10 Eylül 2020 yılında tüketiciyle buluşturdu. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi şirket, yalnızca üç yıl boyunca destek vereceğini belirtmişti. Bugün ise Microsoft’un ürüne verdiği destek resmi olarak sonlandı. Fakat iyi haber, uygulamalar olağan şekilde güncellenmeye devam edecek.

Cihazın karmaşık bir güncelleme geçmişi vardı. Android 10 işletim sistemi ile piyasaya sürüldü ancak 2021 yılında gelmesi beklenen Android 11 güncellemesi ertelendi. Gözler 2022’ye doğru bakarken sonunda Android 12L sürümünü aldı fakat bu cihazın alacağı son güncellemeydi. Popüler olması beklenen cihazın çıkış fiyatı 1400 dolardı, birçok indirim görmesine rağmen pek de tutulmadı. 

Peki Surface Duo’nun teknik özellikleri nedir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Surface Duo, Ne Olduğunu Anlamadan Emekliye Ayrıldı: Artık Güncellenmeyecek! 3

Ekran
  • Çift ekranlı8.1 inç 1800×2700 piksel, OLED
  • Corning Gorilla Glass 5
İşlemci

Snapdragon 855

RAM

6 GB

Depolama 128-256 GB
Kamera 11 MP, f/2.0
Batarya

3577 mAh

İşletim sistemi Android 10 (son sürüm Android 12L)
Kaynak: Windows Central, XDA Developers

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar